Zipmex’in Kurtulma Planları Güçleşiyor

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Oca 11, 2023 Yorum Yok

Tayland, güç durumdaki kripto borsası Zipmex‘in belli dijital varlık eserlerini sunarken Lokal kuralları ihlal edip etmediğini araştırıyor.

Zipmex, 2022 yılının Temmuz ayında iflas müracaatında bulunmuştu. Akabinde Singapur Yüksek Mahkemesi kripto Nakit borsasına üç aydan Çok alacaklı muhafazası verdi. Kurtarma planlarını sürdüren şirket, yeni bir adım atarak toplantı talebinde bulundu. Daha sonra bütün varlıkları için alacaklı müdafaasını istikbal yılın Nisan ayına kadar teminat altına Meydan borsa için yatırım haberi gelmişti ve işlerin düzgüne gittiği görülüyordu. Artık ise Tayland, Zipmex’i inceleme altına aldı.

Zipmex, Tayland’da İnceleme Altına Alındı

Bloomberg tarafından görülen bir mektuba nazaran, ülkenin taşınır Değerler ve Borsa Kurulu 28 Aralık’ta Zipmex Tayland’ın İcra Konseyi Lideri Akalarp Yimwilai‘ye bir name yazarak firmanın kimi faaliyetlerinin dijital varlık Amel kurallarını ihlal ediyor olabileceğini belirtti.

Şirketin “izinsiz dijital varlık fonu yöneticisi” olarak aktiflik gösteriyor olabileceğini belirten SEC, Zipmex’ten İzah için 12 Ocak’a kadar müddet verdi.

Zipmex Asia Pte. geçen ay mevzuya aşina bir kişinin söylediğine nazaran, Thoresen Thai Agencies Pcl’nin bir Yan kuruluşu olan V Ventures tarafından yaklaşık 100 milyon dolara satın alınıyor. Asya kripto borsası, dijital paralarda uzun süren ayı piyasasının kurbanı olduktan sonra tekrar yapılandırılıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir