Yıldız Ventures, 2022 Yılına Damga Vurdu!

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Oca 11, 2023 Yorum Yok

Yıldız Holding tarafından kurulan Yıldız Ventures, 900’den Çok start-up ve 70’ten Çok VC fonunu kıymetlendirerek 2022 yılına damga vurdu.

Yıldız Holding, kurumsal teşebbüs sermayesi (CVC) kapsamında yenilikçi Amel fikirlerini büyütmeyi amaçlayan Yıldız Ventures ile kuvvetli adımlar atıyor. VC‘lerin Türkiye‘de yaygınlaşmaya başlaması, birçok yenilikçi Amel fikrinin de ortaya çıkmasına kolaylık sağlıyor. Yıldız Ventures, besin, tüketici ve perakende teknolojileri alanlarına odaklanarak yeni teşebbüslere yatırım yapıyor. Yıldız Holding’in VC‘si, başta e-ticaret olmak üzere bu ekosistemde yer alan, tedarik zinciri, finansal teknolojiler, veri kullanımı, Yapay zeka ve lojistik üzere kesimlere odaklanıyor.

Yıldız Ventures, Dolu Dolu Bir Yıl Geçirdi

Yıldız Holding’in teşebbüsçü kısmı Yıldız Ventures, 2022 yılında mükafatları ve yatırımlarıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. 2019 yılında kurulan Yıldız Ventures, 2022 yılını büyüme performansıyla tamamladı.

Earlybird Venture Capital ve Revo Capital üzere teşebbüs sermayesi yatırım fonları da iç olmak üzere birçok fonu destekleyen Yıldız Ventures; 2022 yılında teşebbüs sermayesi şirketi Gözde Tech Ventures’ı da kurarak yüzde 59’u memleketler arası, yüzde 41’i Lokal olmak üzere 900’den Çok start-up’la ve 70’ten Çok VC fonunu kıymetlendirme fırsatı buldu.

Yıldız Ventures Kurucusu ve CEO’su Yahya Ülker, küresel ve yerli erken etap teknoloji VC fonlarına ve Müstakil dal erken etap büyüme evresindeki teşebbüslere direkt yatırım yapmak için, 2022 yılının başında Beğenilen Teşebbüs Sermayesi Yatırım Ortaklığı’nın yeni jenerasyon teknoloji yatırım kolu olan Gözde Tech Ventures’ı kurduklarını belirtti.

Gözde Tech Ventures ile birlikte, küresel çaptaki yenilikçi Amel fikirlerinin hayata geçmesi hedefiyle yatırımlar sağlanıyor. Alanında öncü teşebbüsleri desteklediklerini belirten Ülker, Yıl boyunca 24 yatırım komitesi düzenlediklerini Anlatım etti.

Yıldız Ventures, Bayan Girişimcilere de Takviye Verdi

Arya Bayan Yatırım Platformu‘nun Beyond The Billion Amel birliğiyle başlattığı “Türkiye ve Komşu Ülkelerde Bayan Girişimcilere 100 Milyon Dolar” kampanyasının birinci destekçilerinden biri olan Yıldız Ventures, 2022 yılında direkt ve dolaylı olarak teşebbüs sermayesi fon yatırımları ile bayan kurucu yahut bayan ortak kuruculu 29 teşebbüse yaklaşık 1,2 milyon dolar kapital sağladı.

Yıldız Ventures, Mükafatlar Yağmuruna Tutuldu

Yıldız Ventures, 2022’de Fast Company Startup Dostu Şirketler yarışında dördüncülük mükafatı, İsteGelsin ile Fast Company En uygun Kuruluş İçi Girişimcilik’te ikincilik mükafatı, IDC Türkiye’nin düzenlediği Future Enterprise Ödülleri’nde Startup Connector “Best in Future Ecosytem” kategorisinde birincilik mükafatı ve Jobverse-Yapay Zeka ve Metaverse ile İşe Alım “Best in Future of Work” kategorisinde üçüncülük mükafatlarını aldı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir