Zilliqa Mainnet EVM Lansmanı Gerçekleşti

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Nis 26, 2023 Yorum Yok

Zilliqa, gerçekleştirdiği mainnet EVM lansmanıyla Bir arada Filecoin ve EOS’un yanı Dizi kendi EVM uyumluluğunu da başlattı. 

EVM yükseltmesi, ZIL fiyatının kayıplarla geçen günlerin akabinde temposunu yine kazanmasına Yardımcı oldu. Dijital Nakit ünitesi nihayet 24 saatte yüzde 1,74 artışla 0,03019 dolara yükseldi. EVM uyumluluğu, topluluk tarafından altı çizildiği için Zilliqa protokolü için bir dönüm noktası oldu. 

EVM Uyumlu Proje Sayısı Artıyor

Zilliqa, EVM uyumluluk yükseltmesinin akabinde etkin protokol faaliyetinin tekrar başladığını belirtti. 

Akıllı mukavele yeteneklerine sahip bir protokol olarak, diğer protokoller ile Bir arada çalışabilme yeteneği Zilliqa’nın büyümesinde itici Güç oldu. Ethereum’a geçiş, ZIL’deki dApp’leri Web3.0 ekosistemindeki öbür EVM uyumlu protokollerden ve Aka likiditelerden yararlanmak için yine konumlandırdı.

Büyüyen EVM uyumluluğu ile Ethereum, dünyanın en Aka ikinci blok zincir ağı olma özelliğini korurken, akıllı kontrat fonksiyonları açısından da en büyüğü pozisyonunda.

Son vakitlerde Zilliqa dışında EVM uyumluluğu başlatan birçok proje oldu. EVM uyumluluğunu başlatan bu projeler ortasında merkeziyetsiz depolama protokolü Filecoin (FIL) ve EOS protokolleri de yer aldı. 

EVM uyumluluğundaki bu büyüme hem Ethereum, hem Zilliqa hem de öbür ilgili protokoller için epeyce Olumlu bir gelişme.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir