Bitcoin ve Altcoin’ler Mayıs Ayında Ne Olacak?

Canlı Kripto Para Piyasası, Coin Keşif, Genel Nis 26, 2023 Yorum Yok

Bugün prestijiyle tekrar Olumlu fiyatlanmaya başlayan kripto piyasası Mayıs ayında nasıl bir yol izleyecek?

Genel Görünüm

Kripto Nakit piyasası 2023’ün başlangıcıyla Birlikte Değerli yükselişler yaşadı. Bitcoin sene başından bu yana %65’ten Çok yarar sağlarken başta Yapay zeka projeleri olmak üzere diğer altcoinler de Değerli ivmeler yakaladı.

Nisan ayında ise yaşanan bu müspet hava kendini daha Çok hissettirdi ve başkan kripto Nakit ünitesi Bitcoin aylar sonra 31 bin dolar düzeyinin üzerine çıkmayı başardı. Geçtiğimiz günlerde küçük çaplı düzeltmeler yaşayan kripto piyasası bugün itibariyle yükselişine kaldığı yerden devam edecek üzere duruyor. Bitcoin nihayet 24 saatte yaşadığı %4.85’lik artışla 28.500 dolar düzeyinin üzerinde fiyatlanırken lider altcoin Ethereum da %3.33’lük artışla 1.800 dolar bölgesinin üzerinde fiyatlanmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz ay yaşanan banka krizleri sonrası Bitcoin fiyatında Değerli artışlar yaşanmıştı. Buradan da birçok analist yatırımcıların iflas eden bankaların akabinde, Bitcoin’i inançlı liman olarak gördüğünü söylemişti. Bugün de First Republic Bank’in Üleş senetlerinde Aka oranda düşüş yaşanmasıyla birlikte yatırımcılar tekrar Bitcoin’e yöneldi ve BTC fiyatında artışlar yaşandı.

Santiment Dataları Ne Diyor?

Mayıs ayına bir haftadan az bir mühlet kalmışken, piyasaların tarafı nereye gerçek gidiyor ve Mayıs ayında bizleri neler bekliyor Santiment’in sağladığı datalar üzerinden inceleyelim.

Zincir üstü bilgi sağlayıcısı Santiment’in aktardığı nihayet bilgiler, Bitcoin’in toplumsal baskınlığının piyasadaki öteki altcoin’lere kıyasla nispeten yüksek kaldığını bildirdi. Ekseriyetle, Bitcoin için yüksek toplumsal baskınlık, piyasa coşkusu yahut dehşet sırasında gerçekleşir. O yüzden bu bilgiler ışığında fiyatların süratle toparlanabilme ihtimali olduğunu göz önünde bulundurmalıyız ki şu anda da piyasaya baktığımızda hareketlerin bu tarafta olduğunu görüyoruz.

Analistlerin Görüşü Ne Tarafta?

Bitcoin’de yükseliş bekleyen analistlerin başında Michael Van de Poppe geliyor. Poppe, yaptığı nihayet değerlendirmede Bitcoin’in sağlıklı bir düzeltmeyle karşı karşıya olduğunu ve 25 bin 300 doların üzerinde kaldığı sürece bu ralliyi 42 bin dolara gerçek sürdürmesinin mümkün olduğuna değindi.

Bununla Bir arada kripto Nakit tahlil şirketi K33 Research’te Mayıs ayı ile ilgili yorum yapan uzmanlar ortasında yer aldı. K33’e nazaran tarihî datalar incelendiğinde Bitcoin fiyatı 20 Mayıs’ta 45 bin dolarlık bir doruğa ulaşabilir. var seyrin 2018-2019 ayı piyasasına benzediğini söyleyen tahlil şirketi, 2018’deki düşüş şimdikinden daha şiddetli olsa da ikisi ortasındaki benzerlik Yine de dikkat cazibeli dedi. İki döngüyü karşılaştıran şirket, Mayıs ayında Bitcoin’in 45 bin dolar düzeyine ulaşmasının mümkün olduğunu söyledi.

Analistlerin görüşlerinin olumlu istikamette olduğunu gördük. Lakin Mayıs ayı başında açılan Ethereum kilitlerinin en Aka havuzu olan Lido Finance’da çekme talepleri sürece alınacak. Bunun yanı Dizi 3 Mayıs’ta FED nema kararını verecek. Bu nedenle Mayıs ayı başında bir ölçü satıcılı bir süreç yaşanma ihtimali olsa da genel Görünüm müspet tarafta.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir