Yeni Yapay Zekadan Kripto Yorumları: GPT 4 Geldi!

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Mar 16, 2023 Yorum Yok

Popüler Yapay zeka uygulamasının yeni versiyonu ChatGPT 4 uzun bir bekleyişin akabinde Son geldi. “Derin öğrenmeyi ölçeklendirme gayretindeki en nihayet kilometre taşı” olarak tanımlanan GPT 4, hem görsel hem de metin girişlerini kabul etmesi hasebiyle bir evvelki versiyonu GPT 3.5’dan farklılık gösteriyor.

OpenAI, merakla beklenen yeni imaj ve metin manaya AI modeli olan GPT 4’ü kullanıma sundu. GPT 4’ün Biricik farkı metin ve manzaraları tıpkı anda tahlil etmesi değil. ChatGPT ile karşılaştırıldığında, ChatGPT 4, üstün tahlil yetenekleri ile bu hususta lider pozisyona gelmiş durumda. Hasılı, yeni Yapay zeka GPT 4’ü başkalarından ayıran özellikler şu formda sıralanabilir:

 • Daha net sonuçlar.
 • Daha yanlışsız yanıtlar.
 • Görüntü algılama.
 • Daha Fazla bahiste uzmanlık.
 • Mizah duygusu.
 • Bulmaca çözme yeteneği.
 • Dünyaca kabul görmüş imtihanlardan (ABD baro imtihanı vs.) daha yüksek notlar alabilme kapasitesi.

Biz de yeni Yapay zeka uygulamasına kripto paralarla ilgili sorular sorduk.

1. Kripto paraların geleceği hakkında ne düşünüyorsun?

Kripto varlıkların geleceği hakkındaki fikirlerini aldığımız GPT 4, bu noktada artan ilginin kritik bir rol oynadığına düşünüyor. Kripto paraların Değerli bir ekonomik ve teknolojik Öğe haline dönüşeceğine dikkat çeken uygulama, kripto varlıkların geleceği ile ilgili öngörülerini ise başlıklar halinde listeledi.

2. Bitcoin fiyatı 2023 yılında yükselir mi, düşer mi?

Bu Yıl boğa dönemi yaşaması beklenen kripto Nakit piyasasında, Bitcoin fiyatının da akıbeti merak ediliyor. “Bitcoin fiyatı 2023 yılında yükselir mi, düşer mi?” sorusunu sorduğumuz GPT 4 ise Kesin bir yargıya varmıyor lakin kripto varlıkların pahasının belirlenmesindeki kriterleri şu biçimde açıklıyor:

“Kripto Nakit bedellerini etkileyen faktörler ortasında dünya ekonomisindeki dalgalanmalar, hükümetlerin ve düzenleyici kurumların siyasetleri, teknolojik gelişmeler ve gibisi etkenler bulunmaktadır. Bu faktörlerin ve olayların rastgele biri, Bitcoin fiyatının gelecekteki tarafını etkileyebilir. Yatırım yaparken bu belirsizlikleri göz önünde bulundurmak ve kendi araştırmanızı yaparak şuurlu kararlar vermek değerlidir.”

3. En Aka Yapay zeka (AI) odaklı coin’leri listeler misin?

Yapay zeka odaklı coin’lere olan İlgi de nihayet vakitlerde en az uygulamaların kendisi kadar artış gösteriyor. Kullanıcılar için yatırım öncesi iddialar ve öngörüler epey değerli. GPT 4’ün, kendi algoritmasıyla oluşturulmuş Yapay zeka coinler ile ilgili görüşlerini de merak etmemek elde değil. Uygulama, en Aka Yapay zeka odaklı coinleri şu halde listeliyor:

 1. SingularityNET (AGIX)
 2. Fetch.ai (FET)
 3. Numéraire (NMR)
 4. Ocean Protocol (EDR)
 5. Cortex (CTXC)
 6. DeepBrain Chain (DBC)
 7. NeuroChain (NCC)
 8. AICrypto (AIC)
 9. Matrix AI Network (MAN)

Yapılan iddialar ve öngörüler Kesin bilgi ve yatırım tavsiyesi içermemekle birlikte, tamamen Yapay zeka eseri ifadelerdir. Alım satım yapmadan Evvel uzman kişilerin görüşlerini dikkate alarak kendi inisiyatifiniz çerçevesinde devinim etmeniz tavsiye edilmektedir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir