Arbitrum (ARB), Airdrop Sonrası Yükseliş Yaşar mı?

Altcoinler Mar 16, 2023 Yorum Yok

Arbitrum (ARB), uzun bir müddet sonra airdrop duyurusuyla gündeme gelirken, ARB’nin fiyatında “yükseliş yaşanır mı?” sorusu merak konusu oldu.

Ethereum ölçeklendirme projesi olarak ortaya çıkan Arbitrum, aldığı kuvvetli takviyeler ve Aka çaplı yatırımlar ile isminden Laf ettirmişti. Popülerleşen proje, Optimism ve Aptos ile bir arada, geleceğin en Kıymetli kripto projeleri ortasında gösterildi. Milyarlarca dolarlık ekosistem aktivitesi kaydeden projede, beklentilerin Aka çoğunluğu projenin Lokal token’ı olan ARB airdrop’una yönelikti. Arbitrum, 23 Mart tarihinde ARB için airdrop gerçekleştireceğini duyurdu. Pekala bu airdrop sonrasında, ARB fiyatında yükseliş yaşanır mı?

Arbitrum (ARB), Airdrop Sonrasında Aptos Üzere Olur mu?

Arbitrum (ARB), ekosisteminde gerçekleştirdiği Kıymetli çalışmalar ve aldığı Aka yatırımlar ile kripto sanayisinde ön plana çıktı. Tanınan proje, Biricik Noksan olarak görülen ARB için airdrop tarihini de duyurdu. 23 Mart tarihinde airdrop ile ekosistem kullanıcılarına ARB dağıtacak projede merak edilen bir diğer bahis, projenin tıpkı Aptos yahut Optimism üzere bir yükseliş yaşanma ihtimali oldu. Fakat birtakım kripto kullanıcıları, ARB arz dağılımındaki ayrıntılar nedeniyle endişelenmeye başladı.

Arbitrum, optimistic rollup olarak bilinen bir teknoloji kullanıyor. Arbitrum aracılığıyla gerçekleştirilen süreçlerin anında geçerli ve gerçek olacağı manasına geliyor. Proje, Norveç hükümeti ile yürütülen Amel geliştirmeleri, kuvvetli yatırımcılardan alınan Çehre milyonlarca dolarlık yatırımlar ve kuvvetli ekosistem geliştirmeleriyle ön plana çıkıyor.

Tüm bu beklentiler, ARB tarafında kuvvetli bir boğa koşusu yaşayabileceğini düşündürtüyor. Lakin Arbitrum’un gerisindeki grup olan Offchain Labs, token dağılımları nedeniyle tenkitlerin maksadında yer alıyor. ARB için Yekün arz 10 milyar adet olarak belirlenirken, bunun yaklaşık yüzde 44’ü proje grubuna ve hazineye ayrıldı. Geri kalan yüzde 56’lık Oran ise deverana aktarılacak. Lakin bu durum, akıllara Ripple (XRP) konusunu getirdi. Ripple, token dağılımları nedeniyle yıllarca Önemli sorunlar yaşamıştı.

Diğer taraftan ARB için yükseliş sinyalleri de gelmeye başladı. Birçok File aktivitesinde keskin hareketler gözlemlenirken, ekosistemdeki eserlerin kuvvetli yükselişler yaşaması dikkat çekti.

Duyuru, Arbitrum Ekosistemine Yönelimi Artırdı

Arbitrum, merakla beklenen airdrop kararı sonrasında, kripto sanayisinden ağır bir talep gördü.

Airdrop kazanan kullanıcıların hazırlıkları, listelenmeleri bekleyen kripto yatırımcılarının beklentileri ve kripto sanayisinin gelişmesini isteyen maksimalistlerin umutları dikkat çekti. bütün kripto sanayisinin merakla beklediği ARB dağıtımında, akıllara Aptos üzere yükseliş yaşayıp yaşayamayacağı geliyor.

Aptos, airdrop ve listeleme sonrasında düşüş görmüştü. Lakin sonraki Aptos boğası, projede inanılmaz bir yükselişi beraberinde getirdi. APT, yüzde 500’den Çok bir yükseliş gerçekleştirmişti.

Arbitrum konusunda da emsal bir yükseliş yaşanıp yaşanmayacağı ise bilinmiyor. Topluluk, token arzındaki dağıtımlardan Dolayı Aptos üzere bir yükseliş yaşanamayacağını düşünüyor. Fakat diğer taraftan, yalnızca yüzde 56‘sının topluluğa bırakılması ve bunun da sistemli kilit açılımıyla aktarılacak olması, kısa vadede bir yükseliş yaşatabilir.

Ayrıca, Arbitrum’un ekosisteminde yer Meydan birçok DeFi projesinde de talep artışları yaşanmaya başladı. Kripto sanayisinin yatırımcı kitlesi, tanınan ekosistemde yer edinmeye başladı.

İlginin ve popülerliğin Arbitrum ekosistemine kayması, borsa listelenmelerinin gerçekleşeceği gündeki piyasa şartlarına bağlı olarak fiyat yükselişlerine yol açabilir. Volatilite ile devinim etmesi olası görünen ARB’nin, başlangıç fiyatının 0,35 dolar düzeylerinde olabileceği kestirim ediliyor. Fakat yatırımcıların, ARB token arzına ve token kilit açılımlarına dikkat etmesi gerekiyor. Zira bu token’ların yaklaşık yüzde 12.6’sı airdrop yapılacak. Yaklaşık 1.26 milyar ARB‘nin deverana girebileceği Laf konusu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir