Yeni Trend: Rezerv Kanıtı Takibi

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Oca 09, 2023 Yorum Yok

Kripto iştirakçileri için şeffaflığı artırmak emeliyle sunulan rezerv delili takip hizmetleri artıyor.

Geçtiğimiz haftalarda yaşanan FTX’in likidite krizinin akabinde kripto borsaları, yatırımcılarına itimat sağlamak hedefiyle rezerv ispatları paylaşmaya başladı. Şeffaflık muhtaçlığının olduğunu düşünen borsalar, varlıklarını paylaşarak bir akım oluşturdu. CoinMarketCap ve CoinGecko üzere isimler de bu akıma katılan borsaların rezervlerini takip edilebilir bir hale getirdi. Ayrıyeten, borsalar kendi rezervlerininin takip edilebilmesi için hizmet sundu.

Rezerv İspatı Takibi Hizmetleri Genişliyor

Kripto fiyat takip sitesi CoinMarketCap (CMC) ve CoinGecko kripto yatırımcıları için şeffaflığı artırmak emeliyle merkezi kripto borsalarının rezervlerinin izlenebildiği bir özellik getirdi.

Rezerv ispatı takipçisi, rezervlerin tutulduğu token’ların tipi ile ilgili cüzdanlardaki varlıkların adresleri, bakiyesi ve pahası hakkında bilgi sağlıyor. Rezervlerin tam bedeli, borsa tarafından rezervde tutulan Çeşitli varlıkların yüzde dökümüyle Bir arada hesaplanıyor.

CMC, dataları Nansen, DefiLlama ve borsaların kendi web sitelerinden alıyor. Ayrıyeten, bilgileri her beş dakikada bir güncellemeyi hedefliyor. Datalar şu anda Binance, KuCoin ve Bitfinex iç olmak üzere yedi merkezi kripto borsası için mevcut.

Kripto borsası tarafında ise birinci adım Phemex’ten geldi. Kripto borsası, kullanıcılarının varlıklarını ve borsanın rezerv ispatlarını Denetim edebilecekleri yeni hizmetini ortaya çıkardı.

Borsanın, canlı bir ekran olan Proof of Reserve Delili sistemi ile kullanıcılar, diledikleri Vakit hem kendi varlıklarını hem de Phemex in varlıklarını anlık olarak Denetim edebiliyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir