Westpac, Kripto Dolandırıcılığı ile Mücadele Etmeyi Amaçlıyor

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT May 18, 2023 Yorum Yok

Avustralya’nın dört Aka bankasından biri olan Westpac, kripto Nakit dolandırıcılığının önüne geçmek için birinci dolandırıcılık müdafaa tedbirleri denemesini başlatıyor.

Koruma tedbirleri, dolandırıcılıktan kaynaklanan kayıpları azaltmayı ve potansiyel riskleri ortadan kaldırmayı amaçlıyor. Duyuruya nazaran yatırım dolandırıcılıkları, bütün alıcı kayıplarının yaklaşık yüzde 50’sini oluştururken, bütün dolandırıcılıkların yaklaşık üçte biri kripto Nakit borsalarına direkt transferleri içeriyor ve bu da izlerini sürmeyi nihayet derece zorlaştırıyor.

Kripto Nakit Dolandırıcılıkları Artış Gösterdi

Westpac’in alıcı hizmetleri ve teknoloji Küme yöneticisi Scott Collary’ye nazaran, dijital borsalar finansal ekosistemde legal bir role sahip olsa da, kripto Nakit ünitelerinin yükselişi denizaşırı borsaları kullanan dolandırıcıları artırdı.

Westpac, Mayıs ayı sonunda yeni kripto ödeme müdafaa bloklarını evreli olarak denemeyi planlıyor. Westpac Verify üzere öbür yeni teşebbüsler ile Birlikte tanıtılan bu özellik, bir banka şubesine, hesap numarasına ödeme yaparken yahut Westpac’in daha Evvel süreç geçmişi olmayan bir hesaba Nakit gönderirken mümkün hesap ismi uyumsuzluklarını müşterilere bildirecek.

Tüketici hakları savunucusu Choice, Avustralyalıların kripto Nakit dolandırıcılığı nedeniyle 129 milyon doları aşan kayıplar yaşadığını belirtti. Sadece 2021 yılında, Avustralya Tüketici ve Rekabet Kurulu bu Cin dolandırıcılıklar ile ilgili 12.000’den Çok rapor aldı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir