parabayi.com | Zengin Olma Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Altcoinler
  4. »
  5. WEF, Blok Zincir İle İlgili Rapor Yayınladı

WEF, Blok Zincir İle İlgili Rapor Yayınladı

admin admin -
15 0

Dünya Ekonomik Forumu (WEF), blok zincirlerin iklim değişikliğine karşı uğraşta Gerekli altyapıyı nasıl sağladığını açıklayan bir teknik inceleme yayınladı.

WEF paylaştığı teknik incelemede, blok zincirin iklim değişikliği ile uğraştaki pahasını dört farklı kategoriye ayırmış. Teknik incelemeye nazaran birinci olarak, blok zincirleri iklim müzakerelerinde itimadı ve hırsı güçlendirebilir. İkinci olarak piyasa şeffaflığını ve güvenirliğini artırabilir. Bunun yanı Dizi proje geliştiricilere daha Çok fon aktarabilir ve nihayet olarak iklim hareketine erişimi demokratikleştirebilir. 

Llyr: Blok Zincir Teknolojisi Bize Yardımcı Olabilir

WEF’in kripto tesiri ve sürdürülebilirlik hızlandırıcısında (CISA) blok zinciri ve dijital varlıklar lideri olan Brynly Llyr, husus ile ilgili yorumda bulundu. 

Llyr, gelişmekte olan teknolojileri iklim değişikliğini ele almaya Yardımcı olacak araçlar olarak görmenin ve araştırmanın epey Kıymetli olduğunu söyledi. Llyr konuşmasının devamında ise şu sözleri kullandı: “Küresel iklim altyapısı, araçları ve uyum teknolojileri, değişen gezegen ekosistemimize ayak uydurmamıza Yardımcı olabilir. İşte bu noktada blok zinciri ve ortak altyapı teknolojileri bize Yardımcı olabilir.” 

Teknik incelemede ayrıyeten, blok zincirin potansiyeli nedeniyle, bölüm önderlerinin hassas dijital iklim inovasyonunu destekleyen yapan bir düzeltmeye muhtaçlık olduğu konusunda hemfikir oldukları vurgulandı. 

Blok zinciri iklim projesi Flowcarbon’un CEO’su Dana Gibber, siyaset yapıcıların yalnızca en öne çıkanları değil, blok zincirlerinin Çeşitli uygulamalarını dikkate almalarının Kıymetli olduğunu söyledi. 

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir