parabayi.com | Zengin Olma Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Altcoinler
  4. »
  5. Bahamalar, Kripto Düzenlemelerini Sıkılaştırmayı Planlıyor

Bahamalar, Kripto Düzenlemelerini Sıkılaştırmayı Planlıyor

admin admin -
15 0

Bahamalar, FTX krizinin akabinde kripto düzenlemelerinin daha sıkı ve tutucu olması için çalışmalara başladı.

Geçtiğimiz Yıl yaşanan FTX krizi, kripto dalını epey güç bir durumun içerisine sokmuştu. Bu olaylar zincirinden sonra ABD’deki düzenleyiciler, kripto sanayisi üzerindeki baskılarını artırmaya başladılar. FTX ile ismi Yan yana gelen Bahamalar da emsal çalışmalara hazırlanıyor. Bahamalar taşınır Değerler Komisyonu, kripto düzenlemelerinin daha Çok sıkılaştırılması için planlama yapıyor.

Bahamalar, Kripto Düzenlemelerine Odaklandı

Kripto sanayisine milyarlarca dolarlık ziyan veren FTX, süreçlerin bir birçoklarını Bahamalar üzerinden yürütüyordu. İflas eden ve hukukî süreçlerin içerisine düşen FTX’ten sonra, Bahamalar’ın lekelenmiş kripto düzenlemelerini toparlamaya çalıştığı aktarıldı. Bloomberg’in yaptığı habere nazaran, Bahamalar’ın odağında kripto düzenlemelerini sıkılaştırmak yer alıyor.

Bahamalar taşınır Değerler Komitesi, Dijital Varlıklar ve Kayıtlı Borsalar Yasası’nda önerilen değişiklikler hakkında Geri bildirim almaya başladı. Ajans, kripto kuruluşları için finansal ve raporlama gerekliliklerini güçlendirmeyi amaçlıyor.

Ajanstan gelen açıklamada, yapılacak güçlendirmeler ve revizyonların daha Çok faaliyeti yakalayabileceği ileri sürüldü. Stake konusuna da odaklanan ajans, bir ifşa rejimi üzerinde duruyor.

Bahamalar, kripto saklama, borsalar, stablecoin’ler ve NFT’ler üzere mevzularda da düzenleyici netlikleri sıkılaştırmayı planlıyor. Ayrıyeten ajans, algoritmik stablecoin‘leri ve zımnilik token’larını yasaklamayı düşünüyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir