Vitalik Buterin, Ethereum Yol Haritasını Güncelledi

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Kas 05, 2022 Yorum Yok

Ethereum (ETH) kurucu ortağı Vitalik Buterin, The Scourge güncellemesinin de olduğu yeni yol haritasını paylaştı.

Kripto Nakit platformlarının çeyreklik raporları ve yeni yol haritaları yayınlanmaya devam ediyor. Kripto Nakit piyasasında dördüncü çeyreğe girdiğimiz devirde, projeler gelişmelerini topluluk ile paylaşıyor. Bu gelişmeler ortasında en dikkat çeken İsim Ethereum oldu. Merge güncellemesini başarılı bir halde gerçekleştiren tanınan proje, yeni yapısını geliştirmeye devam ediyor. nihayet olarak kurucu Vitalik Buterin, tanınan kripto Nakit ünitesinin yeni yol haritasını topluluğa paylaştı.

Vitalik Buterin, Ethereum ile Cezbediyor

Vitalik Buterin‘in toplumsal medya üzerinden paylaştığı yeni Ethereum yol haritası, topluluk tarafından ağır İlgi gördü.

Yeni yol haritasında Buterin, sansürü, blok doğrulamayı, merkezileşmeyi ve öteki problemleri azaltmak için Merge üzerinde birkaç değişiklik yapmayı planlıyor.

PoS konsensüs düzeneğine muvaffakiyetle geçen Ethereum, deflasyonist bir kripto Nakit olma yoluna girdi. ETH arzı 2.5 bin adet artış göstererek, en yavaş artış oranlarını öne çıkardı.

Buterin’in önünde Merge üzere Öbür güncellemeler de yer alıyor. Bunlardan birisi olan The Surge, zkEVM üzerinde ağırlaşacak. Surge ile Birlikte saniyede 100 bin sürece ulaşmak ve ölçeklenebilirlik hedefleniyor.

Ardından istikbal olan The Scourge evresi ise dikkat çekti. Scourge, tam manasıyla sansür direncine odaklanacak. Bu kademenin emeli, daha muteber ve sürdürülebilir süreçlere ulaşmak olacak. Ayrıyeten Scourge, merkezileşme risklerinden kaçınmaya da fayda sağlayacak.

Sonraki basamak ise The Verge olarak isimlendirildi. Bu kademede ETH, SNARK‘ları faal olarak kullanarak blok süreçlerini güçlendirecek. Buterin, oyunun sonunu büsbütün SNARKed Ethereum olarak açıkladı.

Sonraki kademelerde ise depolama ve EVM tahlilleri üretecek olan iki yol belirlendi. The Purge ve The Splurge ile ağın tam yapısının oluşturulması hedefleniyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir