Joe Biden, Elon Musk’ın Twitter’ı Almasını Eleştirdi

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Kas 05, 2022 Yorum Yok

ABD Lideri Joe Biden, Elon Musk‘ın palavralar saçan bir toplumsal medya platformunu satın aldığını söyledi.

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk‘ın, toplumsal medya platformu Twitter‘ı satın almasının tesirleri devam ediyor. 44 milyar dolarlık bir muahede ile gerçekleşen satın alma, global çapta ağır gündem yarattı. Dijital dünya bu hamleyi Olumlu olarak yorumlarken, klâsik taraftan tenkitler çoğalıyor. Bilhassa, mavi tik onayının aylık 8 dolara verileceği bomba tesiri yarattı. nihayet olarak ABD Başkanı, gündeme palavra saçan bir toplumsal medya platformu eleştirisiyle iç oldu.

Joe Biden, Twitter’a Ağır Tenkitte Bulundu

Sosyal medya platformlarının Siyaset üzerindeki tesiri giderek artıyor. Global çapta toplumsal medya, gündem oluşturma ve gündemi yönlendirme bakımından siyasete iç oluyor. Joe Biden da buna değinerek, Twitter‘ı palavralar saçan bir platform olarak kıymetlendirdi.

ABD Lideri, yaklaşan seçimler için Chicago‘da bir bağış aktifliğine katıldı. Aktiflikte konuşan Biden, Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasına Misli sözlerle iç oldu.

ABD Lideri, Faaliyet konuşmasında şunları söyledi;

Şimdi hepimiz ne için endişeleniyoruz? Elon Musk dışarı çıkıyor ve dünyanın her yerine palavralar saçan bir kıyafet satın alıyor. Amerika’da artık editör yok. Editör yok. Nasıl olur? Çocukların bu tehlikeyi anlayabilmesini mi bekliyoruz?

Twitter’ın satışı, gündemi bir oldukça meşgul etmeye devam edecek üzere görünüyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir