Amber Group, Çalkantılı Piyasa ile Uğraş Ediyor

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Kas 05, 2022 Yorum Yok

Kripto ticaret platformu Amber Group, yatırımcılardan 100 milyon dolar talep ettiği için şirket değerlemesini 3 milyar dolara düşürdü.

Kripto ayı piyasasının tesirleri kurumsal şirketleri vurmaya devam ediyor. Dalda hizmet veren şirketler, piyasanın Misli şartlarına rağmen ayakta kalabilmek için ağır mesai harcıyor. Bilhassa kripto Nakit borsalarının likidite problemleri ve yatırım şirketlerinin işten çıkarmaları ağır gündem oldu. Çalkantılı piyasa şartlarının bir diğer tesiri de şirketlerin gerisinde duran yatırımcıların Geri çekilmesi oldu. nihayet olarak Amber Group, yatırım talep ettiği için değer kaybı yaşadı.

Amber Group, Değerlemesini 3 Milyar Dolara Düşürdü

Kripto Nakit ticaret hizmeti veren Amber Group, şirket değerlemesinin düşüş taraflı devinim etmesiyle karşı karşıya kaldı.

Bloomberg’in haberine nazaran, şirket daha Evvel ulaştığı 3 milyar dolar değerleme ile 100 milyon dolarlık bir yatırım fonu talep ediyor. Şirket, geçtiğimiz günlerde çalışanlarının yüzde 10’unu işten çıkarmak zorunda kalmıştı. Singapur merkezli dijital şirket, değerlemesini 10 milyar dolara çıkarmak için emek harcadı. Lakin, kripto ayı piyasasının Misli tesirleri şirketin önüne Mani çıkardı.

Şirket, 5 ila 8 milyar dolar ortasında bir değerleme artışına ulaşmaya çalıştı. Lakin, çalkantılı piyasanın tesiriyle bu fonları gerçekleştirmeyi başaramadı.

Geçtiğimiz günlerde 200 milyon dolarlık bir fon toplayan şirket, bu sefer de 100 milyon dolarlık bir fon talebinde bulundu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir