USDT nedir? Tether Ne Yapar?

Canlı Kripto Para Piyasası Eyl 04, 2022 Yorum Yok

USDT ve diğer para birimleri arasındaki fark nedir?

Kripto dünyasında yeniyseniz veya en azından bu dünyanın sadece Bitcoin, Litecoin ve Etherium gibi sanal kripto para birimleri olduğunu düşünüyorsanız, USDT veya Tether ile karşılaştığınızda, ilk kez ABD Doları ile karıştırabilirsiniz. . Aslında, bundan çok uzak değilsiniz, çünkü planın arkasındaki geliştirme ekibi tam olarak bununla ilgiliydi. Nasıl?

Tether nedir?

Tether (USDT), Bitcoin Blockchain’de yayınlanan Omni Layer Protocol’ü temel alan dijital bir varlıktır. En belirgin özelliği, her USDT’yi talep üzerine sahiplerine Tether Platformu üzerinden ABD Doları eşdeğeri ile aynı miktarda iade edebilmesidir. USDT, Omni Layer’ın (Omni Cüzdan, Ambisafe veya Kutsal İşlem) etkinleştirilmesi koşuluyla, tıpkı Bitcoin gibi, kullanıcıların transfer etmesine, depolamasına ve harcamasına izin veren bir kripto para birimi olarak görülebilir. Ulusal para birimlerinin değerini katlamak için oluşturulan Tether, oldukça değişken Crypto pazarında değer depolamak için bir alternatif sunuyor. Tether, işlem ücreti almaz, ancak harici cüzdanlar ve borsalar büyük veya küçük miktarlarda ödeme alabilir. Bu yönüyle mükemmel bir seçenek sunan bu para birimi ve kripto para ağı, mükemmel bir alternatif olarak değerlendirilebilir.

USDT Güvenilir mi?

Yatırımcılar, Omnichest.info tarafından sağlanan araçları kullanarak Bitcoin Blockchain’de dolaşımdaki USDT miktarını kolayca kontrol edebilir. Bu sayı daha sonra Tether Limited tarafından Rezerv Kanıtı Sistemi aracılığıyla yayınlanan ve denetlenen banka bakiyesi hesap özetleriyle karşılaştırılabilir.

USDT, beyaz banknotlara kıyasla çok çeşitli bireysel yatırımcılar için harika çözümler sunuyor. Bunlar arasında perakende tüccarlar, Bitcoin’lerini güvenli bir şekilde saklamak isteyen uzun vadeli yatırımcılar, kredi kartı ücretlerinden kaçınmaya veya mahremiyetlerini korumaya çalışan teknoloji meraklıları, dünyayı değiştirmek isteyen felsefi kullanıcılar, küresel olarak daha etkili bir şekilde ödeme yapmak isteyenler; Finansal hizmetlere ilk kez erişim arayan üçüncü dünya ülkeleri ve yeni teknolojiler geliştirmeye çalışan kişi ve kurumlar olabilir. USDT’deki ana evrensel özellikler şunlardır:

  • Herhangi bir aracılı veya aracısız USD/fiyat cinsinden anonim olarak adlandırılan işlemleri kullanın.
  • Kendi özel anahtarlarını güvenceye alarak USD/fiyat değerini saklayın.
  • Borsalarda fiyatları gizlemekten kaçının ve kriptoları borsalarda kolayca taşıyın.
  • Fiyat değerini saklamak için bir fiyat bankası hesabı açmaktan kaçının.
  • Tether’i desteklemek için kolayca bitcoin destekli uygulamalar geliştirin.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir