parabayi.com | Zengin Olma Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Altcoinler
  4. »
  5. USDC Paniğinde Bir Kullanıcı 2 Milyon Dolar Kaybetti

USDC Paniğinde Bir Kullanıcı 2 Milyon Dolar Kaybetti

admin admin -
23 0

Kripto piyasasını sarsan USDC paniğinde bir kullanıcı, 2 milyon dolarlık varlığını kurtarmak isterken bütün parasından oldu.

Kripto Nakit piyasasında USDC paniği devam ediyor. USDC’nin gerisindeki takım olan Circle, Silicon Valley Bank’ta 3.3 milyar dolarlık bir varlığının kaldığını itiraf etmişti. Bu haberin tesiriyle, kripto piyasasında panik satışları başladı.

Talihsiz bir kullanıcı, haber akışının ağır işlediği bir devirde, likidite havuzunda tuttuğu 2 milyon dolarını USDT’ye çevirmek isterken, elindeki bütün paradan oldu.

Talihsiz Kullanıcı USDC Paniğinde 2 Milyon Dolar Kaybetti

USDC paniğine kapılan bir kullanıcı, elinde bulunan 2 milyon dolarlık varlığı USDT’ye dönüştürmek istedi. Lakin başına gelen aksaklıklar sonucunda, eline yalnızca 0,05 USDT geçti.

Talihsiz kişi, Aka bir 3CRV (DAI, USDC, USDT) likidite token’ına sahipti. Bu likidite token’ının kıymeti 2 milyon doları buluyor ve havuzda süreç görüyordu. USDC paniğinin verdiği gerilimle şanssız kişi, likidite token’larını direk USDT’ye dönüştürmek için atak yaptı. KyberSwap aracılığıyla bu süreci gerçekleştiren kullanıcı, likidite havuz token’ını direk USDT’ye çevirmek için yüzde 6’lık bir kayma toleransını göze aldı. Böylece kullanıcının eline 1.952.682 USDT geçecekti. Lakin bir aksilik oldu ve kullanıcının cüzdanına sadece 0,05 USDT geçti.

Panikle ve süratli bir biçimde USDT’ye geçmeye çalışan kullanıcı, tolerans kaymasını hakikat bir biçimde ayarlamayı ihmal etti. Direk takas yapmak isteyen kullanıcının süreci, 2 dolarlık bir likiditeye sahip olan 3CRV/USDC paritesine yönlendirildi. KyberSwap’ın yanılgısı olarak kabul edilen bu yönlendirmede, 2 dolarlık likiditeye sahip paritede süreç gerçekleştirildi ve karşılığında 1.952.682 USDT yerine 0,05 USDT ödendi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir