Universal Market Access (UMA) Nedir?

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Coin Keşif, Fan Tokens, Genel, Metaverse ve NFT Kas 08, 2022 Yorum Yok

Universal Market Access (UMA), Ethereum üzerinde sentetik varlıklar ve finansal mukaveleler oluşturulmasını sağlayan bir protokoldür.

Universal Market Access (UMA) Nedir?

Universal Market Access (UMA), Hart Lambur ve Allison Lu tarafından kurulmuş ve 2018 yılında piyasaya sürülmüştür. UMA, finans dünyasında kullanılan gerçek varlık ve türev eserlerinin dijital versiyonlarının ortaya çıkarılmasını sağlamaktadır. Ethereum blokzinciri üzerinde çalışan Universal Market Access (UMA), gerçekte ekonomik bir karşılığı olan varlıkların dijital hale getirilmesini ve bu varlıkların kendi kendine çalışmalarını sağlamaktadır.

Taraflar ortasındaki kontratlar, vadeli takas süreçleri yahut fiyatlarda yaşanan farklılıklardan doğan kontratlar üzere gerçek dünya türev eserleri akıllı kontratlarla otomatik biçimde tamamlanmaktadır. UMA, protokolün yönetişim token’ı olarak çalışmaktadır. Bir Öbür Anlatım ile bu tokenin sahipleri, protokolde gerçekleştirilmesi planlanan değişiklikler ve sistem güncellemeleri süreçlerinde oy kullanma hakkına sahip olmaktadır.

Ethereum blockchain ağı üzerinde çalışan UMA, geliştirilme süreci prestijiyle İş İspatı (Proof of Work, PoW) konsensüs algoritması kullanmaktadır. Universal Market Access (UMA), blockchain ağının yüksek iştirakçi gücünü ardına alması ile süreç güvenliğini de sağlamaktadır.

Universal Market Access (UMA) Özellikleri

Universal Market Access (UMA), finansal türev piyasalarını demokratikleştirmek ve merkeziyetsizleştirmek için blokzincir üzerinde sentetik varlıkların ve finansal kontratların oluşturulmasına İmkan sağlar.

Universal Market Access (UMA), ferdi yatırımcıların klasik piyasalara ve Özellikle de borsalara iç olmasını engelleyen düzenlemeleri aşmak için kurulmuştur. Klâsik finans piyasaları, bireylerin bunlara iştirakini engelleme eğiliminde olan düzenlemeler ve saklama gereklilikleri biçiminde yüksek pürüzlere sahiptir. Tüccarlar ve yatırımcılar için Mahallî finans sistemlerinin dışındaki piyasalarda yer almaları ekseriyetle zordur.

Bu durum, kapsayıcı bir global finans piyasasının ortaya çıkmasını engellemektedir. İştiraki, Gerekli durum tespiti ve yasal prosedürleri karşılayabilecek bir avuç kurumla sonlar. Universal Market Access (UMA), bu engelleyici düzenlemeleri aşmak için kurulmuştur. Ufak ölçekli yatırımcıların türev piyasalarına daha kolay erişmesi için tahliller üretmektedir. Her kullanıcı, Ethereum blokzinciri üzerinde müsaadeye muhtaçlık duymadan, dijitalleştirilmiş türev araçları oluşturmak için UMA mukavelelerini kullanabilmektedir. UMA sahipleri, protokoldeki sistem güncellemeleri üzere değişikliklerde Laf hakkı kazanır.

Universal Market Access (UMA) ayrıyeten;

  • Topluluk dostudur, topluluk odaklı bir Web 3.0 Lokal protokolüdür.
  • Limitsiz tasarımı mevcuttur, kullanıcılar, protokollerini güçlendirmek için istedikleri datayı talep edebilmektedir.
  • Güvenlidir, UMA’nın oracle’ı, ekonomik garantiler sunmaktadır.
  • Minimize edilmiş oracle kullanımı ile daha az davet, daha düşük fiyatlar bulunmaktadır.

Universal Market Access (UMA) Nereden Satın Alınır?

Universal Market Access (UMA), Coinbase Pro, Binance, Bilaxy, OKEx üzere birçok Aka kripto Nakit ünitesi borsasından satın alınabilmektedir.

Universal Market Access (UMA) Fiyatı

Şu anda 1 Universal Market Access 40.74 TL TL‘den süreç görüyor. Ayrıyeten 1 Universal Market Access 2.19 $ dolardır.

Universal Market Access fiyatı nihayet 24 saatte -5.14% değişim ile şu anda 40.74 TL TL‘den süreç görmektedir.

Son 24 saatteki Universal Market Access hacmi 8,620,322 $ dolar ve kripto Nakit ünitesinin piyasa pahası ise 151,600,504 $ dolardır.

Universal Market Access (UMA) Grafik

Universal Market Access’in Mahallî token’ı UMA’dır. ERC-20 token standardını kullanan UMA token’ı sistem içerisinde bir yönetişim token’ı olarak kullanılmaktadır. UMA ile kullanıcılar, protokolün geliştirilmesine ait tekliflere oy verebilmektedir. Yönetişim, iştirakçileri File için kararlar alınmasına Yardımcı oldukları için ödüllendirilmektedir. Kullanıcıları için Universal Market Access (UMA) grafiği..

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir