McDonald’s, Ethereum’u Geçti

Altcoinler Kas 08, 2022 Yorum Yok

Dünyanın en Aka fast food zincirlerinden olan McDonald’s piyasa pahası Ethereum‘un bin 500 doların altına düşmesiyle birlikte Ethereum’u geride bıraktı.

Dünyanın en Aka fast food firmalarından olan McDonald’s’ın piyasa bedelinin Ethereum’u geride bırakmasının akabinde kripto topluluğu bu olayı latife yollu ele almaya başladı. En çarpcılarından biri ise Binance’in CEO’su Changpeng Zhao’dan (CZ) geldi.

Ethereum’un Fiyat Düşüşü McDonald’s’ın Önünü Açtı

FTX borsası tarafında yaşanan varlık krizi kripto Nakit piyasasını derinden etkiledi. Bugün neredeyse bütün kripto paralarda düşüş yaşandı. Ethereum da düşüşün ardınan bin 500 dolar düzeyine gerilerken piyasa bedeli 197 milyon dolara düştü. 200 milyon dolar piyasa bedeline sahip McDonald’s ise Ethereum’u geride bıraktı. Bu mevzuda en dikkat çeken paylaşım ise Binance CEO’su CZ’den geldii. CZ, durumu bir Tweet atarak tiye aldı.

Popüler fast food zincirinin Ethereum’u geçmesinin bu kadar reaksiyon bulması aslında en başında bir latifeye dayanıyor. Kripto Nakit topluluğu piyasanın düşüş devirlerinde McDonald’s’ta çalışmaya başlama meme’leri ile gündemi renklendiriyordu. Bu o denli boyutlara geldi ki epey bilinen isimlere McDonald’s’ın kendisi de latifeye iç olarak Amel fırsatları sunmaya başlamıştı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir