Uniswap’tan Yeni Gizlilik Politikası

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Kas 21, 2022 Yorum Yok

Uniswap, resmi web sitesine nazaran yeni bir kapalılık siyaseti yayınladı.

En Aka merkeziyetsiz borsalardan (DEX) Uniswap, yeni kapalılık siyasetinde, DEX’in kullanıcıların kripto cüzdanlarına bağlı belli zincir içi ve zincir dışı dataları topladığını belirtiyor.

Uniswap, Yeni Saklılık Siyasetinde Kullanıcı Bilgilerini Topluyor

Uniswap, topladığı bilgiler konusunda şeffaflık sağlamak için yeni bir saklılık siyaseti yayınladı.

Kamuya Aleni zincir içi dataların, şuurlu kararlar alınmasına Yardımcı olmak için tahlil edildiği açıklığa kavuşturulduğu belirtiliyor. Zincir dışı bilgilere gelince, Uniswap isimler, e-postalar yahut IP adresleri üzere hisli ferdî dataları toplamadığını tez etti.

Uniswap yaptığı açıklamada, “İlk önceliğimiz kullanıcı datalarını ve kapalılığını korumaktır, lakin kullanıcı tecrübesini güzelleştiren bilgi odaklı kararlar almak istiyoruz. Bu, halka Aleni zincir içi dataları ve Aygıt çeşidi, tarayıcı sürümü vb. üzere sonlu zincir dışı bilgileri içerir.” dedi.

Borsanın açıklamasına nazaran kapalılık siyaseti, borsanın ve öteki “üçüncü taraf hizmet sağlayıcılarının” kullanıcıların taşınabilir Aygıt kimliği, çerezler, Lokal depolama alanından bilgiler, işletim sistemi, Aygıt yahut tarayıcı lisanı ile ilgili bilgileri toplanacak. Uniswap, bu Cin bilgilerin kullanıcıların hangi token’ları içe aktardığını hatırlamak ve tercihlerini ve etkileşimlerini öğrenmek için kullanılabileceğini söyledi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir