UC Berkeley, FTX Stadyum Anlaşmasını Askıya Aldı

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Kas 18, 2022 Yorum Yok

University of California Berkeley (UC Berkeley), FTX ile yaptığı stadyum İsim hakları mutabakatını askıya aldı.

Popüler kripto Nakit borsası FTX’in sarsıcı çöküşü, global çapta yankılarını sürdürüyor. Borsanın iflas kararı vermesinin akabinde, birçok kurum ortak mutabakatlardan çekilmeye başladı. Kripto sanayisi dışına da yatırımlarda bulunan FTX, milyon dolarlık mutabakatların ortada kalmasına neden oldu. Borsa, geçtiğimiz günlerde kısım 11 müracaatında bulunmuştu. Bu müracaatla birlikte, ziyan eden paydaşlıklar askıya alındı. Miami Heat kadrosunun sponsorluk muahedesini askıya almasının akabinde, UC Berkeley de muahedesi iptal etti.

UC Berkeley, FTX isim Haklarını Bıraktı

University of California Berkeley’den (UC Berkeley) bir temsilci, FTX ile yapılan futbol stadyumu İsim hakları mutabakatının askıya alındığını bildirdi.

ABD’deki üniversite ile yapılan bu İsim hakkı mutabakatının müddeti 10 yıl olarak belirlenmişti. Lakin nihayet olayların yaşanmasının akabinde, mutabakat sırf 450 gün sürdü. Sponsorluk, geçtiğimiz yılın Ağustos ayında 17.5 milyon dolara imzalandı.

Ayrıca, sponsorluk ödemesi büsbütün kripto Nakit ünitesi olarak ödeniyordu. FTX’in, üniversite sporlarındaki birinci paydaşlığı UC Berkeley ile yapıldı.

Yapılan muahede sonucunda, üniversitenin futbol kadrosu olan Cal’ın stadyumunun ismi FTX Field oldu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir