Sei Network Nedir?

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Coin Keşif, Fan Tokens, Genel, Metaverse ve NFT Kas 18, 2022 Yorum Yok

Sei Network, katman-1 blokzinciridir. Cosmos ekosisteminde geliştirilmekte ve öbür Katman-1 ağlarına nazaran farklı olduğunu ileri sürmektedir.

Sei Network Nedir?

Sipariş defterine Özel birinci katman-1 blokzinciri olan Sei Network, Cosmos SDK ve Tendermint çekirdeği kullanılarak oluşturulmuştur. Sei Network, yerleşik bir merkezi limit sipariş defteri (CLOB) modülüne sahiptir. Ayrıyeten Sei üzerinde oluşturulmuş merkeziyetsiz uygulamalar, yerleşik bir merkezi limit sipariş defterinin üzerine inşa edilebilmektedir.

Cosmos tabanlı blokzincirler, Sei’nin CLOB’unu paylaşılan bir likidite merkezi olarak kullanılabilmekte ve rastgele bir varlık için pazar oluşturabilmektedir. Bunun yanı Dizi DeFi geliştiricilerine ve kullanıcılarına fayda sağlayan bir tasarım sunan Sei, ölçeklenebilir “kullanım durumuna özel” bir blokzinciri olmayı hedeflemektedir.

Sei, merkeziyetsiz finans için en âlâ alt yapıyı oluşturmayı amaçlamaktadır. Gelişen Web3 cihanı ile, katman-1’lerin borsalar üzere Kıymetli kullanım alanları etrafında şekilleneceğini ileri sürmektedir. Sei, DEX uygulamalarına Özel bir Meydan yaratmaktadır. Bunu, uygulama zincirleri ve genel hedefli katman-1 ağları ortasında yeni dizaynlar oluşturarak yapmaktadır.

Tüm uygulamaların birbirleri ile basitçe etkileşim alarak çalışmasını sağlamak maksadıyla, Sei Network Biricik bir blokzinciri üzerine kurulmuştur. Merkeziyetsiz borsaların Noksan kalan yanlarını eleştiren Sei, bu gereksinimlere yönelik siyasetler geliştirmektedir. Bu muhtaçlıklar, mavcut katman-1’deki File tıkanıklığı, süreç suratının yavaş olması ve DEX optimizasyonunun olmaması üzere örneklendirilmektedir.

Geliştirdiği siyasetler; Mahallî sipariş eşleştirme motoru, Akıllı blok yayılımı ve Alt saniye yerleşimi’dir.

Yerel sipariş eşleştirme motoru, Sei üzerine şurası DEX’lerin ölçeklenebilirliğini sağlamaktadır. Akıllı blok yayılımı, Süreç sırasında gecikmeyi azaltır ve randımanı artırmaktadır. Alt saniye yerleşimi ile Sei, yaklaşık 600 ms’de mutlaklığa ulaşan en süratli zincirdir.

Sei Network Özelllikleri

Sei, geliştiriciler ve kullanıcılar düşünülerek tasarlanmıştır. Yeni nesil DeFi için altyapı ve paylaşılan likidite merkezi olarak hizmet vermektedir. Ayrıyeten, Sei altyapısında süreç yapmak ve öbür uygulamalardan havuzlanmış likiditeye erişmek için uygulamalar, tak-çalıştır özelliğindedir.

Sei Network, CosmWasm akıllı mukavelelerini desteklemek emeliyle wasmd modülünü entegre etmiştir. Bunun sebebi, geliştiricilerin Sei üzerine inşa etmelerini kolaylaştırmak ve tecrübesine öncelik vermektir. CosmWasm, birçok blok zinciri tarafından kullanılmaktadır. Kusursuz bir kütüphane ve devasa bir geliştirici ekosistemine sahiptir. CosmWasm, öbür ekosistemlerin karşılaştığı birçok geliştirme problemini çözmek için oluşturulmuştur. Bunun yanı Dizi daha düzgün Emniyet garantileri sunmaktadır.

Katman-1 blokzinciri olan Sei, bir sipariş defteri için Özel olarak oluşturulmuştur. Sei, güvenirliği ve yüksek randımanı vurgulayarak, yeni bir ultra yüksek performanslı DeFi eserleri kademesini aktifleştirir.

Zincir üstü CLOB ve eşleştirme motoru, tüccarlar ve uygulamalar için derin likidite ve fiyat-zaman-öncelik eşleştirmesi sağlamaktadır. Sei üzerindeki uygulamalar, yerleşik sipariş defteri altyapısından, derin likiditeden ve merkeziyetsiz bir eşleştirme hizmetinden yararlanmaktadır. Kullanıcılar, MEV müdafaasıyla Birlikte süreçlerinin fiyatını, boyutunu ve istikametini seçme yeteneğiyle bu değişim modelinden yararlanabilmektedir.

Sei Network, ekosistemin eşleşme taşı olarak hizmet eder ve her uygulama kendi fonksiyonelliğine ve kullanıcı tecrübesine sahip ekosistem ortaklarına üstün güvenilirlik ve yüksek süreç suratı sunmaktadır. Her kullanıcı, Sei’nin geniş likiditesinden ve bütün ekosistem avantajlarından yararlanan bir DeFi uygulaması oluşturabilmektedir. Geliştiriciler, tüccarlar ve kullanıcılar, paylaşılan likidite ve merkezi olmayan finans hizmetlerinden yararlanan ekosistem ortakları olarak Sei’ye bağlanabilmektedir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir