TRON nedir? Nasıl ortaya çıktı?

Genel Eyl 04, 2022 Yorum Yok

TRON nedir? Nasıl ortaya çıktı?

Kripto para dünyasının yeni üyelerinden Tron nasıl ortaya çıktı?

Tron, dağıtılmış depolama teknolojisine sahip ücretsiz, küresel bir dijital içerik eğlence sistemi oluşturmayı amaçlayan, dijital içeriğin kolay ve uygun maliyetli paylaşımını sağlayan blok zinciri tabanlı merkezi olmayan bir platformdur. Tron, Eylül 2017’de Tron Foundation adlı Singapur merkezli bir sivil toplum kuruluşu tarafından kuruldu. CEO’su Justin Sun tarafından yönetiliyor ve tanınmış teknoloji uzmanlarını içeren özel bir geliştirme ekibine sahip.

Tron Piyasa Değeri

Tron, blok zinciri ve eşler arası (P2P) ağ teknolojisinin özelliklerini kullanarak, aracıları ortadan kaldırarak içerik oluşturucular ve içerik tüketicileri arasındaki boşluğu kapatmaya çalışır. Sonuç olarak, genel maliyet azaltma ve tüketici için bir kazan-kazan durumu sunan içerik üreticileri için mevcuttur. Şu anda Tron piyasa değeri 0.068 USD. Maksimum piyasa değeri 1,04 USD’ye yükseldi. Ve piyasaya çıktığı ilk günlerde gördüğü en düşük piyasa Değeri 0,009 USD. 3 milyar doları dolaşımda olmak üzere toplam 4,5 milyar dolar eşdeğeri var.

Tron, önümüzdeki yıllarda birçok potansiyel kilometre taşı oluşturacak iddialı bir girişim. Mevcut sunucusu, içeriğin eşler arası dağıtımı ve depolanması için uygun ücretsiz bir platform olan Exodus olarak adlandırılıyor. Exodus şu anda blok zinciri teknolojisini kullanmaz, ancak dağıtılmış dosya sistemini destekleyen tescilli bir web tabanlı dosya sistemi protokolü kullanır. Bu durumun Aralık 2022’ye kadar devam etmesi bekleniyor.

Tron’un Teşvik Yöntemleri

Odyssey adlı bir sonraki aşama Ocak 2019’da piyasaya sürüldü. Blockchain’in gücünden yararlanan Odyssey, Tron’da içerik oluşturulmasını ve barındırılmasını teşvik etmek için parasal teşvikler içerecek. Odyssey, tıklanan ve erişilen içeriği görüntülemek için geleneksel izleme yöntemlerini izlemek yerine, İçeriğin kullanıcı tarafından ne kadar iyi algılandığına bağlı olarak bir ödül veren bir şemada kullanım sağlar.

Bir sokak köşesinde performans sergileyen lisanslı bir gitarist düşünün. İlk melodiyi beğenirsiniz ve tam performansı duymak için yaklaşırsınız. Performansı bittiğinde, performansından ne kadar keyif aldığınıza bağlı olarak sokak sanatçısını önerirsiniz ya da bir sonraki şovunu dinlemeye devam etmesi için ona daha fazla ödeme yaparsınız. Tron’un teşvik programı buna benzer şekilde çalışıyor. İlk küçük fragmanlara ücretsiz veya küçük bir ücret karşılığında erişebilirsiniz ve önizlemeleri beğendiyseniz tam ücretli sürümleri tercih edebilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir