parabayi.com | Zengin Olma Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Altcoinler
  4. »
  5. Tornado Cash Saldırıya Uğradı

Tornado Cash Saldırıya Uğradı

admin admin -
6 0

Bir saldırgan Tornado Cash‘i hack’leyip sistemi devraldı ve Mahallî token yüzde 40 düşüş yaşadı.

Kripto karıştırıcı Tornado Cash üzerinden bir saldırgan oylama açarak sistemi bir dönemliğine ele geçirdi. Bu olayın anlaşılmasının akabinde Tornado’nun yere token’ı yüzde 40 düşüş yaşadı.

Kripto Karıştırıcı Tornado Cash Atağa Uğradı

Kimliği bilinmeyen bir saldırganın Üzücü niyetli bir teklifi, Tornado Cash’i ele geçirmesine ve potansiyel bir hazine tahliyesine yol açmasına neden oldu. Tornado Cash‘in operasyonlarını, fonlarını ve istikbal planlarını yöneten DAO, kimliği belgisiz bir saldırgan yahut bir Küme saldırgan tarafından fiilen devralındı.

Saldırgan hafta sonunun başında, Tornado Cash‘in kimi taraflarını ele almak için kullanılabilecek Düzmece oylar veren bir kod fonksiyonunu gizleyen Üzücü niyetli bir Teklif gönderdi. Bu Teklif birebir vakitte, anne Yönetim mukavelesinde tutulan (TORN) token’lar üzere kilitli token’ların Geri çekilmesini de sağladı. Bu, saldırganın bütün yönetişim oylarına erişmesini sağlayan mantığı güncelleyen Üzücü emelli kodları içeren bir teklifle gerçekleşti.

Güvenlik araştırmacısı samczsun Tweet atarak şunları yazdı:

“Artık bütün oylara sahip olduklarına nazaran, ne isterlerse yapabilirler. Bu durumda, TORN olarak 10.000 oyu Geri çektiler ve hepsini sattılar.”

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir