Boşanma Davasına Bitcoin Damgası!

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT May 21, 2023 Yorum Yok

Bir çift boşanma evresindeyken eşin kocasının Bitcoin cüzdanını bulmasıyla Bir arada davanın seyri değişti.

Bitcoin‘in erken yatırımcılarının kullandığı kripto cüzdanları ile ilgili Farklı bir gelişme ABD’de yaşandı. ABD’li çift boşanma davasında mal paylaşımı sırasında emsali olmayan bir Hadise yaşadı.

Eşi Kocasının Bitcoin Cüzdanını Bulunca Davanın Seyri Değişti

Bitcoin‘in birinci Devre yatırımcılarının epeyce sık kullandığı kripto cüzdanları ile ilgili daha Evvel yaşanmamış bir Hadise ABD’de yaşandı. Boşanma etabında olan bir bayan eşinin Bitcoin cüzdanına erişti. Cüzdana erişen eş, kocasının mal varlığından şüphelenmesi sebebiyle bir araştırmaya girmişti.

Boşanma evresindeki bayan başlangıçta yılda 3 milyon dolar kazanan kocasının, boşanma sırasında ikisi ortasında paylaştırılacak olan bütün mal varlığını açıklamadığından şüpheleniyordu.

New York’lu bir çiftin boşanma davası, bir isimli muhasebecinin kocanın 12 Bitcoin’inin izini sürmesine yardım etmesiyle değişti.

Olayı yaşayan çift 10 yıldır evliydi lakin adamın karısı, kocasının bütün mal varlığını açıklamadığından şüpheleniyordu. Sarita olarak takma isimle hitap edilen konut hanımı, CNBC’ye kocasının yılda 3 milyon dolar kazandığını ve bunun beyan ettiği varlıkları yansıtmadığını açıkladı.

Kadın, sonunda kocasının açıklanmayan bir kripto cüzdanında saklanan yaklaşık 500.000 dolar kıymetindeki 12 BTC’yi beyan etmediğini tespit eden bir isimli muhasebeci atadı. Bitcoin yatırımı hakkında hiçbir fikri olmayan Sarita, şunları söyledi:

“Aklımda bir niyet bile olmadı zira bunu tartışıyor ya da Birlikte yatırım yapıyormuşuz üzere değildi. Mutlaka bir şoktu.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir