Toncoin (TON) Nedir?

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Coin Keşif, Fan Tokens, Genel, Metaverse ve NFT Nis 25, 2023 Yorum Yok

Toncoin Aleni File genelinde kullanılan bir kripto Nakit ünitesi ve direkt Telegram platformu üzerinden ödemeleri kolaylaştırmayı amaçlayan bir projedir. TON herkesin kripto paralarla etkileşime girebileceği Müsait bir yol sağlamayı emeller.

Toncoin Nedir?

Toncoin (TON), nihayet beş yılda Fazla İlgi gören ve spekülatif yatırım Meydan Aleni kaynaklı bir ağdır. Yenilikçi parçalama sistemi, Ethereum’dan (ETH) Fazla daha süratli saniye başına süreç (TPS) oranıyla ağı hızlandırır . Toncoin bugün kriptoda Aka bir İsim olsa da kökenleri şaşırtan. Çünkü ağ, birinci iki yılında farklı bir isimle aktiflik gösterdi.

TON, şifreli iletileşme şirketi Telegram’daki geliştiriciler tarafından 2018 yılında geliştirilen bir Katman 1 blokzinciridir. Blokzincir başlangıçta Gram olarak isimlendirildi ve 2020’de süratli bir büyüme gördü. Gram’a daha Çok dikkat çekildikçe, sonunda ABD taşınır Değerler ve Borsa Komitesi (SEC) ağın rüzgarını yakaladı ve Gram’ın bir taşınır Kıymet olduğuna karar verdi. Bu karara cevaben Telegram CEO’su Pavel Durov, blokzincirinden ayrıldı ve onu Müstakil bir kripto meraklıları kümesine devretti. Ağın ismi “Açık Ağ” olarak değiştirildi. Günümüzde TON vakfı tarafından geliştirilen TON, piyasa kıymetine nazaran en âlâ 25 kripto Nakit ünitesi ortasındadır ve bir sıra farklı kullanım durumuna sahiptir.

Toncoin Kurucusu Kimdir?

Toncoin birinci olarak Nikolai ve Pavel Durov kardeşler tarafından Gram olarak kuruldu. Telegram takımı, 2020 yılına kadar Gram ağının geliştirilmesinden sorumluydu. Gram’ın emeli, merkezi olmayan uygulamaların (dApp’ler) oluşturulabileceği bir File olmaktı. Başından beri proje Aleni kaynak kodluydu. Telegram takımı, Özgün eserin yaratılmasındaki ağır işlerin birçoklarını üstlendi.

Telegram, bir blokzinciri ve kripto Nakit ünitesi geliştirmek için Tuhaf bir şirket üzere görünse de, aslında epey mantıklıdır. Telegram, iletileşme uygulamasının güvenliğini sağlamak için kripto Nakit üniteleri ile misal teknolojileri kullanır. Telegram, kullanıcıları bilgisayar korsanlarından korumak ve daha yüksek seviyede kapalılık sağlamak için uçtan uca şifreleme kullanır. Hükümetler bile Telegram’daki iletileri okuyamaz. Bu ahlak, kripto ile tam olarak birebir çizgidedir.

TON Nereden ve Nasıl Alınır?

TON satın almak için öncelikle bu kripto Nakit ünitesinin yer aldığı borsaları bilmek gerekir. Akabinde bu borsalardan birinde hesap oluşturmalısınız. Hesap oluşturup giriş yaptıktan sonra cüzdanınıza bakiye yüklemeniz gerekir. Kredi, banka kartı yahut banka havalesi ile bakiye yükleyebilirsiniz. Sonrasında istenilen ölçüde TON satın alabilirsiniz. Satın alınan coin’leri soğuk yahut sıcak cüzdanda koruma edebilirsiniz.

TON yeni fiyatı şu biçimdedir:

Toncoin (TON)

2.29 $

TON Hangi Borsalarda?

Toncoin satın alınabilecek kripto Nakit borsaları aşağıdaki üzeredir:

 • KuCoin
 • Bitfinex
 • Uniswap v3 (Ethereum)
 • Huobi
 • OKX
 • Bybit
 • Gate.io
 • Poloniex
 • MEXC
 • CoinEx
 • LBank
 • DigiFinex

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir