Polymesh (POLYX) Coin Nedir?

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Coin Keşif, Fan Tokens, Genel, Metaverse ve NFT Nis 25, 2023 Yorum Yok

Polymesh, Emniyet token’ı sanayisini geliştirmeye odaklanan, genel müsaadeli bir Katman 1 blokzinciridir. Yardımcı token’ı POLYX’i kullanarak, blokzinciri güvenliğini artırmak için blokzinciri ekosistemindeki aktörleri buna nazaran ödüllendirir ve cezalandırır. POLYX ayrıyeten ekosistem içinde yönetişimi ve paylaştırmayı kolaylaştırır.

Polymesh Nedir?

Polymesh, gerçek dünya pahasına sahip varlıkların fraksiyonları için dijital mukaveleler olan taşınır Kıymet token’larına yönelik oluşturulmuş 1. Katman, genel müsaadeli bir blokzinciridir.

Genel müsaadeli bir blokzinciri olarak, herkes ağı görüntüleyebilir. Fakat, katılmak için bir kimlik doğrulama sürecini tamamlamanız gerekir. Bu doğrulama süreci, ihraççılar ve yatırımcılardan Pay sahiplerine ve düğüm operatörlerine kadar zincirdeki bütün aktörler için geçerlidir.

Özellikle düğüm operatörlerinin müsaadeli ve lisanslı finansal kuruluşlar olması gerekir. Bu, File güvenliğini artırır, zira bu varlıklar, tanımlanamayan aktörlere nazaran daha Çok prestij riskiyle karşı karşıyadır.

Polymesh, şeffaflıktan ödün vermeden ağa itimat sunarak piyasa iştirakçilerinin Özel ve müsaadesiz ağların eşsiz avantajlarından yararlanmalarını sağlar.

Polymesh Nasıl Çalışır?

Düğüm operatörleri ve Pay sahipleri, Katman 1 blokzincirini teminat altına almak ve blokları doğrulamak için Bir arada çalışır.

Blokları muvaffakiyetle doğrulayan düğüm operatörleri, Polymesh’in hizmet belirteci olan POLYX ile ödüllendirilir. Stakerler, düğüm operatörlerinin her 24 saatte bir doğrulayıcı havuzuna seçilme bahtını artırmak için POLYX’lerini düğüm operatörlerine yatırırlar. Düğüm operatörleri yüzde 10’a varan bir komite topladıktan sonra stake edenler POLYX alacaktır.

Polymesh, ağın rollerini, kurallarını ve teşviklerini tanımlamak için Polkadot tarafından geliştirilmiş bir Namzet İspat Delili (NPoS) mutabakat modeli kullanır. Bu sistem, ziyanlı davranışları maliyetli ve yürütülmesi güç hale getirdiği için blokzincirinin güvenliğini artırmaya Yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Bu sistem sayesinde, node operatörleri ve staker’lar performanslarına nazaran POLYX’te ödüllendirilir yahut cezalandırılır.

Polymesh Avantajları Nelerdir?

Polymesh, Emniyet token’ları için oluşturulmuş birkaç Katman 1 blokzincirinden biridir. Şu anda, taşınır Bedel odaklı projelerin birçok, Ethereum yahut Solana üzere evvelden Mevcut olan blok zincirleri üzerine inşa edilmiş Katman 2 teşebbüsleridir. Fakat Polymesh, Müstakil bir Katman 1 blokzinciridir.

Polymesh, altyapısıyla yönetişim, kimlik, uyumluluk, saklılık ve uzlaşma zorluklarını çözerek Emniyet belirteci sanayisini geliştirmeyi umuyor.

1. Yönetim

Substrate çerçevesi üzerine inşa edilen Polymesh, çatalsız mimari sunmak için kesintisiz yükseltmelerden yararlanır , bu nedenle zincirin sadece bir versiyonu olacaktır. Kilit paydaşlardan oluşan bir kurul içeren zincir üstü bir yönetişim modeli, rastgele bir sorunu kolaylıkla çözebilir.

2. Kimlik

Herkesin katılmasına müsaade veren birçok halka Aleni blok zincirinin bilakis, Polymesh’in Mecbur kimlik doğrulama süreci, ağa katılan her birey yahut kurum için zincir üzerinde bir kimlik oluşturur. Zincir üstü etkileşimler, bilinen, gerçek dünya varlıklarına kadar izlenebilir.

3. Uyma

Güvenlik token’ları oluşturma ve yönetme yeteneği, blokzincirinin Temel katmanına yerleştirilmiştir. Uyumluluk ve kurallar üzere ek özellikler isteğe bağlıdır ve akıllı mukaveleler aracılığıyla belirteç seviyesinde otomatikleştirilebilir ve uygulanabilir.

4. Gizlilik

Polymesh’in protokolü MERCAT (Aracılı, Şifreli, Tersinir, İnançlı Varlık Transferleri), gizli varlık düzenleme ve transferlerine İmkan tanır. Kullanıcılar ticaret kapalılığını koruyabilirken, Polymesh uyumluluk yahut şeffaflıktan ödün vermek zorunda değildir.

5. Yerleşme

Polymesh’in zincir üstü takas motoru, iki istikametli süreç onayı ve neredeyse anında deterministik katılık sayesinde hem zincir içi hem de zincir dışı varlıklar için anında takas mümkündür.

POLYX Nedir?

POLYX, Polymesh’in Mahallî kripto Nakit ünitesidir. İsviçre mali düzenleyicisi FINMA’nın rehberliğine nazaran, İsviçre maddelerine nazaran bir hizmet belirteci olarak sınıflandırılmıştır. POLYX yönetişim, staking yoluyla zincirin güvenliğini sağlamak ve Emniyet belirteçleri oluşturmak ve yönetmek için kullanılır.

POLYX Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

POLYX coin satın almak için öncelikle bu kripto Nakit ünitesinin yer aldığı borsaları biliyor olmanız gerekir. Akabinde bu borsalardan birinde hesabınız olmalı. Kayıt olup hesaba giriş yaptıktan sonra cüzdana bakiye yüklemelisiniz. Kredi, banka kartı yahut banka havalesi ile bakiye yükledikten sonra istenilen ölçüde POLYX coin satın alabilirsiniz. Satın aldığınız coin’leri sıcak yahut soğuk cüzdanda koruma edebilirsiniz.

POLYX Hangi Borsalarda?

POLYX’in yer aldığı kripto Nakit borsaları aşağıdaki üzeredir:

 • Binance
 • Gate.io
 • Huobi
 • Bitvavo
 • Upbit
 • Bitrue
 • Nominex
 • XT.COM
 • Phemex
 • Tapbit
 • ZT

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir