Michael Saylor’dan İlginç Kripto Para Paylaşımları

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Nis 25, 2023 Yorum Yok

Michael Saylor tıpkı Elon Musk üzere, kripto Nakit paylaşımları yapmayı seven isimler ortasında yer alıyor. MicroStrategy sahibi Saylor, toplumsal medyada sıkı bir takipçi kitlesine sahip. Dijital varlıklarla ilgili yaptığı mizahi paylaşımlar da binlerce zevk alıyor. Biz de Michael Saylor’ın kripto paralar ile ilgili 5 paylaşımını sizler için derledik.

1. Yenilikçi

“Çizginin dışına çık.”

(Görselde sol tarafta Bitcoin ve özgürlük yazıyor; sağ tarafta ise borç ve kölelik kavramları var.)

2. Cesaret

“Bitcoin yürekli seçimdir.”

(Bold burada hem yürekli manasında kullanılmış hem de kalın yazılan Ira olarak ikili mana verilmiş.)

3. Zaman

“Bitcoin vakti.”

4. Dikkat Çekici

“Gürültüyü kesin, Bitcoin’i dinleyin.”

5. Kaşif

“Yolculuğun tadını çıkar.”

Michael Saylor Kimdir?

Michael Saylor, en Çok Bitcoin rezervine sahip olan şirketlerden MicroStrategy’nin Yönetim şurası lideri ve Amerikalı bir girişimcidir. 58 yaşında olan Saylor, çocukluğundan bu yana teknoloji ve matematiğe İlgi duymuştur. Birebir vakitte çevrimiçi eğitim sağlayan Saylor Academy’nin Biricik yöneticisidir.

1965 yılında Nebraska, Amerika’da bir asker çocuğu olarak dünyaya geldi ve çocukluğunu dünya çapında Çeşitli Amerikan Hava Kuvvetlerinin üslerinde yaşayarak geçirdi. Küçükken teknoloji ve matematiğe Önemli ilgisi olan Saylor, bu ikisinin “insanları daha uygun seçimler yapmaya” yönlendirdiğini söylüyor. Liseyi hem birinci hem de Sınıf lideri olarak bitirdikten sonra MIT’de havacılık ve Uzay bilimlerini askerî tam burs alarak tamamladı. Bir de yanında bilim, teknoloji ve cemiyet kollarında eğitim alarak çift diploma ile mezun oldu. Bu süreçte bilgisayar simülasyon teknolojisinin halk siyasetine ve Amel stratejisine nasıl uygulandığını gördü. Bu durum onu bir epey heyecanlandırdı hatta bu mevzuda tez yazdı. Bu devirde hobileriyle ilgilenmekten de Geri kalmayan Saylor, üniversitede bir rock kümesinde gitar çalmaya başladı ve planör uçurmayı öğrendi.

2020’de 180 derece Fikir değişikliği ile dijital varlığın en istekli savunucularından biri haline geldi ve MicroStrategy de Bitcoin rezervi en yüksek şirketlerden biri oldu.

MicroStrategy’nin Temel unsurları, buraya gelene kadar yıllarca neredeyse tıpkı kaldı. Zira Üleş senedi zenginliğinin ne kadar kısa sürebileceğini herkesten daha güzel bilmekte. Yirmi bir Yıl Evvel Dot-com patlaması sırasında, MicroStrategy milyarlarca dolarını kaybetti, üstüne dolandırıcılık suçlamaları ve şirketin neredeyse batması gündemdeydi. Bu yüzden 2022 yılına kadar merkeziyetsiz dijital bir Nakit gündeme gelince gelenekçi yapısından ödün vermedi hatta karşı çıktı. Mart 2020’de elinde daha Çok para para tutmaması gerektiğini ayrım ederek bu probleme en mantıklı tahlili bulmak için araştırma yapmaya başladı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir