Three Arrows Capital’ın 7 Adet NFT’si Satıldı

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT May 20, 2023 Yorum Yok

İflas eden Three Arrows Capital’ın 7 adet NFT’si, müzayede alanı Sotheby’de 2,5 milyon dolara satıldı.

Kripto Nakit piyasasının yaşadığı çöküşlerde, milyarlarca dolarlık varlıklar buharlaşmıştı. Bu çöküşlerden etkilenen şirketler, iflaslık oldu ve alacaklılarına ödeme yükümlülüğüyle karşı karşıya kaldı. İflas eden şirketlerden Three Arrows Capital, ödeme yükümlülüğünü karşılamak hedefiyle varlıklarını satmaya çalışıyor.

Son olarak Three Arrows Capital, Sotheby aracılığıyla 7 adet NFT’sini 2,5 milyon dolara sattı. Bu NFT‘lerden bir adedine 1 milyon dolar ödendi.

Three Arrows Capital’ın NFT’leri Görücüye Çıktı

İflas eden kripto şirketi Three Arrows Capital‘ın 7 adet NFT’sine 2,5 milyon dolar ödendi.

Kripto Nakit hedge fonu Three Arrows Capital, Luna ve TerraUSD çöküşlerinden etkilenerek iflas etmişti. Daha sonrasında tasfiye sürecine giren şirket, alacaklılarına ödeme yükümlülüğünü yerine getirmek için varlık satışını sürdürüyor. Mahkeme tarafından atanan tasfiye memurlarından birisi olan Teneo, bu usul NFT müzayedelerinin tasfiye sürecinin bir kesimi olduğunu söylemişti.

Tasfiye süreci kapsamında Sotheby’de satışa çıkan 7 adet NFT, 2,5 milyon dolardan Müşteri buldu. Bu NFT’lerden Fidenza #725 isimli varlık, 1 milyon doların üzerinde bir Teklif aldı. bütün satışın yüzde 50‘lik hissesini, bu NFT üstlenmiş oldu.

DappRadar‘a nazaran Fidenza #725, 2021 yılında 341 bin dolara satın alınmıştı. Ayrıyeten The Block, şirketin iflas ettiği gün Yekün 22 milyon dolarlık bir NFT varlığı tutuyordu.

Piyasa karmaşası ve ayı piyasasının tartısı, bu NFT’lerin de değer kaybı yaşamasına yol açmış olabilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir