Swaprum, Yatırımcısından 3 Milyon Dolar Çaldı

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT May 20, 2023 Yorum Yok

Arbitrum ağında ortaya çıkan Swaprum (SAPR), 3 milyon dolarlık rug pull gerçekleştirdi.

Kripto Nakit piyasasının artan kullanıcı sayısı, dolandırıcılık öykülerini de artırıyor. Birçok kripto projesi, yatırımcılarına Aka vaatler verdikten sonra projeyi kapatıp kaçıyor. Bilhassa geçtiğimiz Yıl yüzlerce milyon dolarlık kripto vurgunları gerçekleşmişti.

Son olarak PeckShield, Arbitrum ağında ortaya çıkan Swaprum isimli projenin yatırımcılarını dolandırdığını açıkladı. Bilgi takip kuruluşu, Swaprum’un 3 milyon dolarlık bir rug pull gerçekleştirdiğini aktardı.

Swaprum, Milyon Dolarlık Rug Pull Gerçekleştirdi

Kripto bölümünde yeni bir dolandırıcılık yaşandı. Arbitrum ağında ortaya çıkan Swaprum (SAPR) isminde bir proje, yatırımcılarından 3 milyon dolar çaldı.

Veri takip platformu PeckShield, dolandırıcılığı Twitter üzerinden duyurdu. PeckShield, grubun 3 milyon dolar çaldığını ve akabinde toplumsal medya hesaplarını kapattığını söyledi. Ayrıyeten, Swaprum’un web sitesi hala daha Aleni durumda. Proje grubunun kim yahut kimler olduğu ise bilinmiyor.

Swaprum takımı, yatırımcılarından çaldığı 1.628 ETH‘yi Tornado Cash‘e taşıdı. Kripto karıştırıcı platformda izini yok etmeye çalışan takım, yatırımcıları mağdur etti. Grup Evvel Arbitrum ile Ethereum ortasında bir köprü kurdu. Daha sonra varlıklar Tornado Cash‘e aktarıldı. Projenin Telegram kanalında, yaklaşık 190 bin kullanıcının olduğu belirtiliyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir