Ledger Karmaşası: Cüzdanlar Hükümetlerin Elinde mi?

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT May 20, 2023 Yorum Yok

Ledger‘ın kurucu ortağı ve eski CEO’su, hükümetlerin kullanıcı varlıklarına mahkeme celbiyle el koyabileceğini belirtti.

Düzenleyici karışıklığı ile güç günler geçiren kripto ekosistemi, yeni bir Hadise ile karışmış durumda. Donanım cüzdanı üreticisi Ledger, Ledger Recover hizmetini piyasaya sürdü. Bu hizmet, kripto ekosisteminden ağır reaksiyon aldı.

Kripto cüzdanlarında yer Meydan gizli kurtarma tabirlerini yedekleyen Ledger Recover, bu sözleri üç farklı tarafça saklayacak. Bu durum, kapalılık ve güvenilirlik tasalarını beraberinde getirdi. Lakin temel karmaşayı, Ledger’ın eski CEO’sundan gelen açıklamalar yarattı.

Ledger Eski CEO’su: Hükümetler Cüzdanlara Erişebilir

Ledger‘ın kurucu ortağı ve eski CEO’su Éric Larchevêque, Reddit üzerinden gelen kullanıcı tenkitlerine Karşılık veriyor. Lakin eski CEO, yaptığı açıklamalar ile tenkitleri körüklemeye devam ediyor.

Daha Evvel Larchevêque, Ledger’a yönelen tenkitlerin PR kusurundan kaynaklandığını ve şirketin hizmet tanıtımında başarısız olduğunu söylemişti. Ledger’ın kullanıcının inancını kazanması gerektiğini belirten Larchevêque, Ledger Recover’ın Üzücü emelle geliştirilmediğini savundu. Lakin eski CEO, bu hizmetin yanlış tanıtıldığını belirtti.

Ledger Recover, Mecbur kullanım sunmayan yenilikçi bir hizmet sunuyor. Bu hizmet, kullanıcıların birinci kayıtta saklılık sözlerini yedeklemelerini ve üçüncü taraflarda saklamalarını sağlıyor. Larchevêque, bu olayın bir arka kapı olmadığını ve güvenilmez bir istikameti bulunmadığını ileri sürdü.

Aynı vakitte Larchevêque, Reddit üzerinde pot kırdı. Larchevêque, Recover sayesinde hükümetlerin mahkeme celbiyle kullanıcı varlıklarına erişebileceğini de söyledi. Eski CEO’dan gelen bu telaffuz, kripto ekosistemi tarafından ağır bir halde eleştiriliyor.

Ledger Recover‘ın tenkitlere maruz kalması, kripto donanım cüzdanlarının kodlarının açıkça bir halde sunulması gerektiğini de ortaya çıkarttı. Ayrıyeten GridPlus, tenkitlerin ortasında yeni Aleni kaynak donanım cüzdanını tanıttı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir