Strike, 65 Ülkeye Genişliyor

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT May 20, 2023 Yorum Yok

ABD’deki düzenleyici baskılar nedeniyle El Salvador‘a taşınan Strike, hizmetlerini 65 ülkeye genişletiyor.

ABD‘deki kripto baskıları ve netleşmeyen düzenlemeler, kripto kuruluşlarını huzursuz etmeye devam ediyor. SEC ve CFTC‘nin yarattığı gergin ortam, Özellikle Ripple ve Coinbase’i tesiri altına almıştı.

Bitcoin ödeme sağlayıcısı Strike, düzenleyici sorunları münasebet göstererek genel merkezini El Salvador‘a taşımıştı. Ayrıyeten Strike, ABD, Arjantin ve El Salvador’a ek olarak hizmetlerini 65 ülkeye genişletti.

Strike, Taşınıyor ve Genişliyor

ABD’de ortaya çıkan Bitcoin ödeme kuruluşu Strike, hizmetlerini 65 ülkeye yayıyor.

2019 yılından bu yana Bitcoin ile ödeme imkanı sunan Strike, hizmetlerini global pazarda genişletiyor. Bu genişleme sırasında, şirketin ABD’deki merkezini El Salvador’a taşıması ise dikkat çekiyor.

Fortune ile röportaj gerçekleştiren Strike CEO’su Jack Mallers, genel merkezi El Salvador’a taşıma atılımına netlik getirdi. Mallers, bu kararın, ABD’de artan kripto tersi düzenleyici ataklardan kaynaklandığını söyledi. Strike’ın bu yöneliminde, Mallers’ın El Salvador Lideri Nayib Bukele ile ikili alaka kurması tesirli oldu.

Ayrıca Strike, genişlediği ülkelerde sadece Bitcoin satın alma imkanı sunacak. Lakin Mallers, bu durumun başlangıçta geçerli olacağını ve şirketin yeni özellikler geliştireceğini lisana getirdi. Mallers, Yıl sonuna kadar banka kartı uygulamasının da başlayabileceğini belirtti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir