The Sandbox, Turkishverse Projesini Duyurdu

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Kas 18, 2022 Yorum Yok

The Sandbox, dünyada tanınan Türk sıra ve oyuncularını metaverse’de tekrar hayata geçiriyor.

Popüler metaverse platformu The Sandbox, yeni iştiraklerle erişimini genişletmeye devam ediyor. Sandbox, Türkiye’de, bu yılın başlarında duyurduğu Hong Kong Mega City projesini takip edecek bir projenin altına imza atıyor.

The Sandbox, Turkishverse Projesi için Çalışmalarını Sürdürüyor

The Sandbox, Turkishverse projesini, Maslak ESA Arena’da düzenlediği “Sandbox Metaverse: Geleceğe İz Bırak” isimli bir aktiflikte duyurdu.

The Sandbox Paris’in kurucu ortağı ve COO’su Sebastien Borget, planlanan metaverse çalışmalarının ortasında Singapur, Kore ve Türkiye’nin yer aldığını söylemişti. Üzerinden Fazla geçmeden Sandbox, Mükemmel Yüzyıl, Kral Şakir üzere yayınların ve Engin Altan Düzyatan üzere Ünlü oyuncuların yer alacağı bir Türkçe metaverse için adım attı.

Türk kültürünü dünyaya tesirli bir formda aktaran en tanınan sinema, sıra ve oyunculardan birkaçının TurkishVerse’de bir ortaya getirilmesi hedefleniyor. Sandbox ile işbirliği yapan sinema, sıra ve program imalcileri ile sanatkarlar ‘LAND’ (arsa) ile metaverse’in; ‘TurkishVerse’in bir kesimi olacak. Böylece, Türkiye’deki yeni içerik formatlarıyla genç maksat kitleye ulaşılırken, global izleyiciler için de blockchain tabanlı yeni gelir modellerinin kapıları aralanacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir