Axie Infinity (AXS) Nedir?

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Coin Keşif, Fan Tokens, Genel, Metaverse ve NFT Kas 18, 2022 Yorum Yok

Axie Infinity (AXS), blokzincir tabanlı, Pokemon’dan ilham alınarak Ethereum üzerine inşa edilmiş bir oyundur.

Axie Infinity (AXS) Nedir?

Kripto Nakit ünitelerini birçok alanda görmek artık mümkündür. Bunlara bir yenisi olarak eklenen kripto Nakit ünitesi ile oyunun bir buluşması olan Axie Infinity’dir. AXS, Ethereum ağı üzerine inşa edilmiş oyun oynayarak kazanılan bir kripto Nakit ünitesidir. 2018 yılında temelleri atılan Axie Infinity, Pokemon’dan esinlenerek oluşturulmuştur.

AXS, Ethereum blokzinciri üzerine konseyidir. Oyunun kahramanı olan Axie isimli hayvanların her biri de ERC-721 tabanlı NFT’dir. Her birinin oyunda kendi eşsiz pahası vardır. Direkt Öbür bir Axie ile değiştirilememektedir. Birçok hal alabilen Axie’lerin 500’den Çok çeşidi mevcuttur. AXS, Axie Infinity oyunu için oluşturulan bir yönetişim token’ıdır. Oyuncular, Axie’ler için savaşabilir, eşya toplayabilir, yükseltebilir ve arazi tabanlı bir krallık kurabilmektedirler.

Tüm oyun datalarına ve Axie genetik bilgilerine üçüncü bireyler kolay kolay erişilebilmektedir, bu da topluluk geliştiricilerinin Axie Infinity cihanında kendi araçlarını ve tecrübelerini oluşturmalarına İmkan tanımaktadır. Axie Infinity, kısmen oyuncularının sahip olduğu ve işlettiği blok zinciri tabanlı bir ticaret ve Cenk oyunu olarak tanımlanmaktadır.

Axie Infinity (AXS) Nasıl Çalışır?

Ethereum (ETH) ağı üzerine inşa edilmiş, oynayarak kazanılan bir kriptodur. Oyuncular token kazanmak için Pokemon’dan esinlenerek yaratılan bu cihanda Axies üretir, yükseltir ve savaşırlar. Her Axie’nin en Çok yedi Sefer üretilebilmesi sayesinde popülasyon korunmuş olur. Bu özelliği ile öbür blokzincir tabanlı oyunlardan ayrılmaktadır.

Axie Infinity‘nin Temel oynanışı, eşsiz yaratıklar olan Axies ile savaşmaya ve onları yetiştirmeye odaklanmaktadır. Axies, hem onları öteki Axies’lerden ayırt etmek hem de azlık seviyelerini belirlemek için kullanılan Sınıf ve gövde modülleri üzere belli bir sıra özellik ile tanımlanmaktadır. öbür Dizi tabanlı oyunlar üzere, Axies de savaşmak içindir.

Axie’ler belirtildiği üzere, her biri kendi Cenk atağına sahip olan yüzlerce farklı potansiyel gövde modülünden altısına sahiptir. Bu durum, Axie’ler ortasında esasen Ebedi çeşitlilik üretmektedir, birçok Axie nispeten zayıf istatistiklere sahipken, gövde modüllerinin en kuvvetli kombinasyonuna sahip olanlar etkileyici istatistiklere sahip olabilmektedir.

Axie Infinity (AXS) Nasıl Ve Nereden Alınır?

Axie Infinity (AXS), Fazla sayıda kripto Nakit borsasında süreç görmektedir. Yatırım yapmak ve oyun oynamak isteyen bireyler, projenin süreç gördüğü borsalardan tercih edilen rastgele birinde hesap açmalıdır. Axie Infinity’nin süreç gördüğü borsalara; Binance, OKX, BTCEX, Bybit Örnek verilebilir. Türkiye’de de Türk Lirası ile Axie Infinity (AXS) satın almak düşünülenin tersine Fazla kolay ve süratli bir süreçtir. Rastgele teknik bir bilgiye ve resmi evrağa muhtaçlık duymadan Axie Infinity (AXS) satın alınabilmektedir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir