The Sandbox Game Maker Fonundan Türk Girişime Yatırım

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Oca 08, 2023 Yorum Yok

The Sandbox’ın Türkiye’deki birinci resmi partneri ve stüdyosu olan UGC90, ülkedeki birinci küresel metaverse hibesi Meydan şirket oldu.

Uzun müddettir düşüş havasının Yargıç olduğu kripto Nakit piyasası nedeniyle birçok firma iflasın eşiğine geldi yahut küçülmeye yönelik adımlar attı. öbür yanda ise bu durumu güzelleştirmek gayesiyle web3 ve metaverse alanlarına yatırım yapanlar var. The Sandbox da global ekosistemin büyümesi için çalışmalarını sürdürenlerden birisi.

The Sandbox’ın Game Maker Fonu, UGC90’a Yatırım Yaptı

Oyun stüdyolarını ve teşebbüsleri geliştiren UGC90, “Hero of Troy” isimli metaverse tecrübesi ile Game Maker Fonu tarafından birinci hibesini aldı.

UGC90, The Sandbox Game Maker fonundan aldığı dayanak ile ülkemizdeki Web3 oyun ve metaverse ekosisteminin gelişimine katkı sağlamayı hedefliyor. Hibe alan, Hero of Troy Metaverse tecrübesi, Çanakkale’de yaşanmış olan efsanevi Truva Savaşı’nı mevzu alıyor. Hero of Troy oyunu, tanınan Metaverse platformu The Sandbox’ta yayınlanacak.

UGC90 CEO’su Burak Günsev yatırım dayanağıyla ile ilgili olarak şunları söyledi:

“Sanal dünyalardaki geleceğin inşasının şimdi başındayız. Tamamı Türk geliştiricilerden oluşan takımımız, kuruluşumuzun üzerinden geçen kısa müddette dünyanın en Aka metaverse platformları ile yaptığımız işbirliği ile ülkemizdeki blokzincir ve NFT ekosistemi girişimcileri için Değerli bir yolu açtığımıza inanıyoruz. Hibe dayanağı aldığımız Hero of Troy deneyimsel oyununun en Değerli başarısı yalnızca The Sandbox Platformuna girmek değil, Truva Savaşı efsanesinin Türkiye topraklarında geçtiğinin bilinirliğini globalde artıracak olması. Hayalimiz, küresel metaverse iktisadında Türkiye’nin tarihi ve kültürünün yanı Dizi teknoloji teşebbüs ekosisteminin de tanıtımında takviye olabilmek”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir