Grand Theft Auto Yapımcısından NFT Yasağı

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Oca 08, 2023 Yorum Yok

Grand Theft Auto (GTA) imalcisi Rockstar Games, üçüncü taraf sunucularda NFT ürünlerini yasaklayacağını bildirdi.

Dünyanın en Fazla sevilen oyunlarından biri olan GTA’nın yapımcısı Rockstar Games, yeni bir karar aldı. Üçüncü taraf sunucu hizmetlerine NFT yasağı getirmesi, dikkat çekti. Bilhassa ABD merkezli birçok oyun şirketi, bu kararları almaya başladılar. Şimdi regülasyon sürecine girmeyen kripto paralar ve NFT, kurumsal şirketleri önlemli yaklaşmaya yönlendiriyor. nihayet günlerde yaşanan NFT hırsızlıklığı, dolandırıcılık yahut kripto Nakit borsalarının iflasları öne çıktı. Bu olaylar, bölümdeki bütün oyuncuları Olumsuz tarafta etkiledi. Oyun şirketlerinin NFT sektörüne yaklaşımı, piyasanın gidişatıyla Enlem ilerliyor.

Grand Theft Auto İmalcisi, NFT Yasağı Getiren Birinci Şirket Değil

Dünyanın en tanınan oyunlarından biri olan Minecraft, NFT konusunda adım atan oyun şirketlerinden biriydi. Rockstar Games’in aldığı bu karar da dikkat çekti. Grand Theft Auto (GTA) imalcisi, yaptığı açıklamalarda bu yasaklamayı onayladı.

Yasağa nazaran, geliştiriciler artık kripto Nakit ünitelerini yahut NFT ürünlerini sunuculara entegre edemeyecek. Yeni getirilen kurallar, Özellikle rol yapma oyunlarını kapsıyor. Ayrıyeten şirket, getirilen bu kısıtlamaya Karşın sunucuları desteklediğinin altını çizdi.

Sunucuları kullanan NFT şirketlerine ne olacağı şimdi bilinmiyor. Avustralya merkezli MyMetaverse, otomobil ve kılıç formundaki NFT’lerin yanı sıra, belirteçleri entegre eden Grand Theft Auto V (GTA 5) sunucularını çalıştırıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir