Politikacılar, FTX Fonlarını Bağışlayacak

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Oca 08, 2023 Yorum Yok

ABD’de politikacılar, FTX yöneticilerinin ve Sam Bankman Fried’ın (SBF) siyasi bağışlarıyla ne yapacaklarını düşünüyor.

Sorunlu kripto Nakit borsası FTX, iflasının akabinde siyasi tarafı da problemli süreçlere soktu. Bilhassa regülasyon konusunda, global çapta konuşmalar başladı. Kripto Nakit borsalarının ve kripto hizmeti veren şirketlerin düzenlenmesi gerektiği, herkes tarafından kabul edilen bir Fikir haline geliyor. öbür taraftan şiddetlenen kripto ayı piyasası, dolandırıcılık ve iflas durumlarını da öne çıkardı. bütün bu süreçlerde, FTX ve siyasi bağları dikkat çekti. ABD’de seçimlere finansman sağlayan ve kendilerince siyasalları destekleyen şirket, iflasının akabinde boşluk yarattı.

Politikacılar, FTX Finansmanı Konusunda Düşünceye Girdi

Kripto Nakit borsası FTX, ABD seçim periyotlarında etkin bağışlarda bulundu. Şirketin, siyasetçilere milyonlarca dolarlık fon sağladığı ortaya çıktı. Şirketin yöneticileri, 2022 Uzaklık seçimlerinde siyasi bağışlara ve PAC’lere harcamalarda bulundu.

FTX şirketinin iflas müdafaası için müracaatta bulunması, birtakım siyasetçileri huzursuz etmeye başladı. Siyasetçiler, Özellikle kripto yüklü gelen bağışlardan kurtulmak istiyor.

Kongre üyeleri, eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried‘ın ve FTX Dijital Piyasalar Eş CEO’su Ryan Salame‘ın kampanya katkılarını düşünüyor. Üyeler, bu fonları yardım bağışında kullanma kararı aldı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir