TFF’den Anlamlı Metaverse Hamlesi

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Nis 27, 2023 Yorum Yok

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve GoArt Metaverse, zelzele bölgesi ve afetten etkilenen futbol paydaşları için metaverse cihanında yeni bir proje başlattı.

Goart Metaverse platformunda inşaa edilen üç boyutlu cihan, bağış seçeneklerinin yanı Dizi birçok özelliği de içerisinde barındırıyor. Bu cihanda, TFF müzesi, deprem anıtı, ödül alanı ve oyun kurgusu içeren bir stadyum yer alacak.

TFF ve GoArt Metaverse Amel birliğiyle başlatılan oyundan elde edilecek bütün gelir, TFF’nin Omuz Omuza kampanyasına aktarılacak. Bu kampanya aracılığıyla, sarsıntıdan etkilenen beşerler için konteyner kent oluşturulacak.

GoArt Metaverse ve TFF’den Manalı Bir Proje

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve GoArt Metaverse, şubat ayında Kahramanmaraş merkezli olarak yaşanan ve 11 ili etkileyen zelzele felaketinin yaralarını sarmak emeliyle yeni bir Amel birliğine imza attı.

TFF’nin başlattığı “Omuz Omuza Dayanışma ve Yardımlaşma Kampanyası” bünyesinde hayata geçirilen projeden elde edilecek gelirin tamamı depremzedeler için kullanılacak.

Proje kapsamında, birinci olarak GoArt Metaverse platformu üzerinden üç boyutlu olarak tasarlanan bir sanal Meydan yaratıldı. GoArt Metaverse App’i içerisinde oluşturulan bu alanda TFF Müzesi, Omuz Omuza Alanı, 6 Şubat Anıtı, Etraf düzenlemesi ve penaltı oyunundan oluşan sanal alanlar yer alacak. Bu cihan ve oyun kurgusu içerisinde bağış sistemi kuruldu.

Projenin ayrıntıları Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Lideri Mehmet Büyükekşi, Goart Metaverse Kurucusu ve CEO’su Burak Soylu, TFF Yönetim Şurası üyeleri ve Atakaş Hatayspor Teknik Yöneticisi Volkan Demirel’in de iştirakleriyle TFF Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde düzenlenen basın toplantısında duyuruldu.

Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan TFF Lideri Mehmet Büyükekşi, “Futbolun gücünü elimizden gelen her vesileyle güzellik için kullanmalıyız.” dedi.

Omuz Omuza kampanyasında toplanan bağışlarla, 4000 konteyneri Mayıs’ın birinci yarısında gereksinim sahiplerine teslim etmiş olacaklarını kaydeden Büyükekşi, şunları söyledi;

“Toplamda ise 7000 konteyner maksadımız var. lakin kâfi değil, devam etmeliyiz. öbür taraftan, omuz omuza kampanyamız yalnızca bir gece ile sonlu kalmayacak demiştik. 15 Haziran’a kadar sürdüreceğimizin kelamını vermiştik. İşte bugün de; bütün geliri kampanyamıza aktarılacak yeni bir proje ekliyoruz. Proje ortağımız GoArt firması, 2017 yılından bu yana kurgusal cihanlar inşaa ediyor. Dünyanın birinci metaverse kentini Elazığ’ın tarihi yerlerinden Harput’ta kuran ve dünya çapında Ödül alarak hudutları aşan bir firma. Geliştirdiği artırılmış gerçeklik platformuyla gerçek dünya ile sanal dünya ortasındaki boşluğu kapatan GoArt, bugüne kadar edindiği bilgi ve tecrübeyi artık de depremzedelerimizin faydasına kullanıyor.”

Oyun Kurgusu Nasıl Olacak?

Metaverse cihanında kurulacak Meydan içerisinde bir de oyun geliştirildi. GoArt Metaverse uygulaması içinde Özel olarak tasarlanan bu alana avatarları ile giren kullanıcılar stadyum, TFF müzesi, zelzele anıtı ve Ödül alanını sanal ortamda görebilecek. Ayrıyeten bu kozmosta gezen kullanıcı, stadyuma giriş sağlayarak penaltı atışı yaparak oyunu oynayabilecek. Oyunda başarılı şutlar elde eden kullanıcıya ‘TFF Puanı’ ismi verilen puanlar verilecek. Oyun kurgusunda yer Meydan bu sistemde, ‘özel toplar’ ismi verilen toplar üretildi. Bu topları satın Meydan kullanıcılar, hem bağış yaparak katkıda bulunabilecekler hem de direkt olarak ‘TFF Puanı kazanabilecekler. ‘TFF Puanı’ Ödül alanında sergilenen formalar, maç bileti ve Türlü tecrübe mükafatlarını kazanmaya hakkı sağlıyor.

Top aldıkça, oyun devam edecek

Kullanıcılara uygulamayı indirdiklerinde 10 top hakkı veriliyor. Daha sonra günde 3 Tane olmak üzere fiyatsız top veriliyor, toplar bittikçe oyuna devam edebilmek için yeni top satın alınması gerekiyor. bütün gelir ise TFF ile olan muahede gereği Omuz Omuza projesine aktarılıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir