Celsius Alacaklıları Şeffaflık Talep Ediyor

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Nis 27, 2023 Yorum Yok

Celsius alacaklıları, birtakım FTX kullanıcılarının Celsius’un fiyatını manipüle etmiş olabilecek kuşkulu süreçlerde bulunduklarını argüman ediyor.

Komite tarafından temsil edilen Celsius Network’ün alacaklıları, FTX’e mahkeme celbi çıkarmak için iflas yargıcından müsaade istedi ve CEL coin’in kuşkulu süreçlerine karıştığı argüman edilen 10 kripto cüzdanı hakkında bilgi talep etti. Alacaklılar, FTX’ten gelen bilgilerin süreçlerin legal olup olmadığını belirlemede Yardımcı olacağına inanıyor.

FTX ile Bağlı 947 Süreç Tespit Edildi

Komite, kuşkulu süreçleri belirlemek için blok zincir danışmanı Elementus’un yardımını aldı. Komite tarafından 26 Nisan’da dosyalanan mahkeme celbinde şu tabirler yer aldı: “Elementus, on şahsî cüzdan ve FTX tarafından işletilen on cüzdan ortasında üç günlük Devre boyunca CEL token yatırma ve çekme süreçlerinin neredeyse teğe bir alakasını içeren 947 süreç tespit etti.”

Celsius Network’ün alacaklılarını temsil eden komite, FTX’ten istedikleri bilgilerin, CEL’i içeren süreçlerin fiyatını Yapay olarak şişirmeyi amaçlayıp amaçlamadığını belirlemede Fazla Değerli olduğunu belirtti.

Komite ayrıyeten, CEL’de alınan rastgele bir kısa konuma ait bilgi talep etti. Mahkeme belgesine nazaran, bu sürecin de fiyat üzerinde Olumsuz bir tesiri olmuş olabilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir