Bitget, Fetch.ai’ye 10 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Nis 27, 2023 Yorum Yok

Kripto Nakit türevleri borsası Bitget, 27 Nisan’da Fetch ai ekosisteminin geliştirilmesi için 10 milyon dolarlık yatırım yaptığını duyurdu.

Fetch.ai, data tahlili ve karmaşık finansal modelleme üzere Türlü misyonları yerine getirebilen merkeziyetsiz bir Yapay zeka ağıdır. Proje ayırca OpenAI’nin ChatGPT API’si ile entegrasyon içeren akıllı bir cüzdana sahiptir.

Bitget Danışmanlık Hizmeti Sunacak

Bitget, nihayet periyotlarda ChatGPT ile başlayan Yapay zeka furyasına atıfta bulundu.

Bitget, Fetch.ai ile iştirakin niteliğine ait olarak yaptığı açıklamada, Yapay zeka altyapı sağlayıcısının Amel iştiraklerini genişletmesine Yardımcı olmak için danışmanlık üzere hizmetler sunacağını söyledi. Mevzu ile ilgili İzah yapan Bitget genel Müdürü Gracy Chen: “Fetch.ai, halihazırda işletmelerin ve bireylerin etkileşim biçimleri üzerinde gerçek bir tesire sahip olabilecek bir sıra fonksiyonel Yapay zeka tahlilinden oluşuyor” sözlerini kullandı.

Fetch.ai’nin kurucusu ve CEO’su Humayun Sheikh ise Yapay zeka alanındaki süratli ilerlemelerin, blok zinciri teknolojisindeki uygulamalar için verimli bir yer sağladığını belirtti.

Coingecko’ya nazaran, Bitget şu anda günlük 990 milyon dolarlık süreç hacmiyle dünyanın en Aka sekizinci kripto Nakit borsası pozisyonunda. Merkezi Seyşeller’de bulunan borsa, 100’den Çok ülke ve bölgede 8 milyondan Çok kullanıcıya hizmet veriyor.

Bitget, 20 Nisan’da Litvanya’da hizmet sunmak için düzenleyici lisans aldı. Şirket geçtiğimiz ay, Fazla zincirli cüzdan sağlayıcısı olan BitKeep’e 30 milyon dolar yatırım yaparak bünyesine kattı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir