Tether, FTX Olaylarına Dahil Olmadı

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Kas 09, 2022 Yorum Yok

Stablecoin ihraççısı Tether (USDT), nihayet vakitlerde yaşanan FTX ve Alameda olaylarından etkilenmediğini duyurdu.

Kripto Nakit piyasasının ağır gündeminde, FTX ve Binance olayları yer alıyor. Geçmiş devirde yaşanan Terra çöküşü, bütün kripto bölümünü Olumsuz etkiledi. tekrar birebir olayların yaşanabileceği korkusu, kripto yatırımcılarını huzursuz etmeye başladı. Lakin stablecoin’ler, yaşanan nihayet olaylardan etkilenmediler. Daha Evvel Circle tarafından gelen açıklamada, USDC’nin bu olaylardan etkilenmediği belirtilmişti. nihayet olarak Tether, USDT için rastgele bir sorun olmadığını belirtti.

Tether, Rüzgardan Etkilenmedi

Kripto Nakit piyasa değerlemesine nazaran başkan stablecoin olan Tether, USDT için rastgele bir Problem yaşamadıklarını lisana getirdi.

Stablecoin üreticilerinden açıklamalar birbiri arkasına gelmeye devam ediyor. Terra çöküşünden Dolayı UST’nin depeg olması, Yine tıpkı olayların yaşanabilme ihtimalini yarattı. Bu nedenle USDT ve USDC, varlıkların inançta olduğunu duyurdu.

Tether CTO‘su Paolo Adroino, kripto borsaları Binance ve FTX ortasında çıkan rüzgardan etkilenmediklerini belirtti. Ardoino, USDT’nin FTX yahut Alameda ile bir teması olmadığını da kelamlarına ekledi.

Stablecoin şirketlerinin şeffaflık ve itimat vermesi, yatırımcıları bir nebze de olsa rahatlatmayı başardı.

Tether Etkilenmedi Fakat USDT Sallandı

Tether, yaşanan bu süreçlerden etkilenmeyen şirketlerden biri olsa da USDT açısından durum o denli gözükmüyor. USDT, anlık dalgalanmalar ile Birlikte kısa müddetliğine peg’liğinden çıktı.

Kripto piyasasındaki çalkantılı döngü, USDT için sallantıya neden oldu. USDT, 0.98 dolar düzeylerine kadar temas ederek tekrar 1 dolara sabitlendi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir