Teksas Eyaleti, Kripto Konusunda Adım Attı

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT May 12, 2023 Yorum Yok

ABD‘nin Teksas eyaletinin milletvekilleri, Haklar Bildirgesi‘ne kripto Nakit ünitelerini eklemek için oy kullandı.

Kripto para ünitelerinin ve dijital varlıkların nihayet zamanlardaki benimsenme oranları, ülkelerin de bu dala girişini hızlandırdı. Bilhassa kripto Nakit üniteleri, Bitcoin‘in etrafında yaşadığı yükselişler ile milyonlarca yatırımcı çekmeyi başardı.

Tüm bu gelişmelere, ABD‘nin Teksas eyaleti de iç oldu. Eyalette, Haklar Bildirgesi’nde değişiklikler yapıldı. Bu değişiklikte, kripto para üniteleriyle ilgili Değerli ayrıntılar eklendi.

Teksas Eyaleti, Kripto Nakit Ünitelerini Oyladı

ABD’nin Teksas eyaletinde kripto Nakit ünitesi ayrıntısı dikkat çekti. ABD’nin kripto Nakit üniteleri konusundaki baskılayıcı ve tutucu hallerine karşın, eyaletlerden kripto ayrıntısı gelmeye devam ediyor.

Son olarak Teksas, bireylerin kripto Nakit ünitelerine sahip olma, elde tutma ve kullanma hakkını tanıyan yeni bir kararı yasalaştırdı. Eyaletin milletvekilleri, Haklar Bildirgesi üzerinde değişiklik yapmak ve kripto konusunu netleştirmek için oylama yaptı. Bu oylamadan, 139 kabul oyu çıktı. Yalnızca iki kişi, Haklar Bildirgesi‘ne kripto Nakit ünitelerinin iç edilmesini istemedi.

Yapılan oylamaya nazaran, Teksas’ta, kripto Nakit ünitelerinin şahısta kalması hükümet tarafından engellenemeyecek ve yasaklanamayacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir