Memecoin Furyası Bitti mi?

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT May 12, 2023 Yorum Yok

Geçtiğimiz günlerde 1 milyar dolar süreç hacmine ulaşan memecoin’lerden eser kalmadı, yatırımcılar memecoin’leri terk ediyor mu?

Zaman Vakit kripto sahnesine çıkan memecoin’ler, yakın vakitte Pepe (PEPE) ile bu fırsatı elde etmişti. Sadece bir hafta içersinde 21 katı fiyatına ulaşan PEPE, memecoin furyasını başlatmıştı. Binance listelenmesiyle de inanılmaz hacimlere ulaşan PEPE, öbür memecoin’leri de gerisinden getirdi.

PEPE gibisi onlarca coin piyasaya sürüldü. Tıpkı formda köpekli coin’lerde de yeni atılımlar görüldü. Ancak Bitcoin’in (BTC) düşüşü ve memecoin ateşinin sönmesi, yatırımcıların başını karıştırdı. çok kısa vakitte devasa yarar fırsatları sunan memecoin furyası bitmiş olabilir mi?

Trend Nasıl Başladı?

Dogecoin (DOGE) Logosunun Twitter’a Eklenmesi

Memecoin trendi, aslında yakın vakitte Dogecoin’in (DOGE) logosunun Twitter’a eklenmesiyle kıvılcımını göstermişti. Twitter ve Tesla’nın sahibi Elos Musk’ın DOGE paylaşımları da bunu en net destekleyen bilgilerden biri oldu. Kripto paralar ile alakası olmayan kullancılarında Twitter sayesinde DOGE’yi tanıması, dışarıdan da kitle toplamıştı.

DOGE logosunun Twitter’a iç edilmesinden sonra yüzde 67,68’lik artış yaşayan DOGE, aslında memecoin heyecanını başlatmıştı. Kısa vakitli taban düzeylerinden zirve düzeye çıkmayı başaran DOGE, toplumsal medya desteğininde tesiriyle bir müddet gündemde yer edindi.

Yeni Yıldız Doğuyor: Pepe (PEPE)

Başlangıç belirtilerini gösteren memecoin furyasına temel atılım ise Pepe’den (PEPE) geldi.Adeta bir akım yakalayan PEPE, sırf bir hafta içersinde fiyatını 21’e katladı. PEPE’deki bu karı fırsat bilen kripto yatırımcısı, PEPE’ye emsal coin’lere yönelmeye devam ettiler. Bu durumda memecoin’lerde oluşan süreç hacmini doruğa taşıdı. Başlayan furyayla Birlikte memecoin’lerin süreç hacmi 1 milyar dolara ulaşmayı başardı.

27 Nisan’dan 5 Mayıs’a kadar yüzde 2.125 oranında artış gösteren PEPE, memecoin’lerin tahtını kapmıştı. Pek Fazla kripto borsasında da listelenen PEPE, ardına aldığı rüzgar ile Bir arada piyasanın hacmini memecoin’lere çekti. PEPE’ye benzeri yüzlerce memecoin üretildi. Bu memecoin’lerde Fazla Aka oranda yarar sağlayan yatırımcılar olsa da, çoğunluğu fiyatın Birden değer kaybetmesinden şikayetçiydi.

Floki Inu’nun (FLOKI) Binance’te Listelenmesi

Binance geçtiğimiz günlerde bir duyuruyu yayınlayarak memecoin’lerin bir öbür tanınan ismi FLOKI’yi listeleyeceğini belirtti. Bu haberle Floki Inu ekosisteminde Önemli hareketlilik görüldü. Dünyanın en tanınan ve en muvaffakiyet borsalarından biri olarak görülen Binance’ın bu atılımı, FLOKI’ye dışarıdan binlerce yatırımcı getirmiş oldu.

Gerek toplumsal medyada gerekse kripto platformlarında gündem yaratan FLOKI, bu durumu fiyatına da yansıtmıştı. Yüzde 83’e yakın artış gösteren FLOKI, memecoin trendini başlatan bir öbür Faktör olmuştur. PEPE’yi ön plana bu kadar süratli çıkartan hususlardan biri de FLOKI ve DOGE’nin kısa müddette devasa artış yaşamasıydı.

Nasıl Devam Ediyor?

1 Hafta bir mühlet olmadan 1 milyar dolar süreç hacmi yakalayan memecoin’ler, şimdiki olarak 500 milyon dolar süreç hacmine düştü. Bu durumun temel sebeplerinden biri ise, PEPE yatırımcılarının çıkışları oldu. Binance listelemesinden sonra Daimi satış baskısı gören PEPE, doruğundan bu yana yüzde 76,54 değer kaybetmiş oldu. Yatırımcıların bu denli PEPE’yi terk etmesi, memecoin trendini tamamiyle baltaladı.

Dogecoin (DOGE) Popülaritesini Kaybetti

Twitter anasayfasında DOGE logosunun yer alması, DOGE’yi Daimi gündemde tutmuştu. Ama Twitter’ın bu durumu sonlandırması, DOGE’nin ivmesini Önemli oranda sarstı. Akabinde da Elon Musk’tan dayanak DOGE ile ilgili paylaşım gelmemesi ve memecoin’lerde satış başalaması, DOGE’yi düşüşe sürükledi. Twitter konusunu ile yakın vakitli Doruk yapan DOGE, yeni olarak bu fiyattan yüzde 34,24 değer kaybetmiş oldu.

Pepe’den (PEPE) Kaçış Başladı

Nisan sonu ile Mayıs başı ortasında 21 kat fiyatına ulaşmayı başaran PEPE, Binance listelenmesinden sonra Önemli oranda düştü. Yüzde 76,14 oranında değer kaybeden PEPE’nin alıcıları, artık eski hakimiyetini kuramıyor. Temel tahlil bakımından da listeleme haberleri sonrasında doruğa ulaşan PEPE’yi, artık fiyatlayacak bir durum kalmadı görünüyor.

Bu durumu fırsat bilerek satış yapan yatırımcılar, PEPE’den çıkış yaparak fiyatı daha da taban noktalara çektiler. Toplumsal medyada da aktifliği azalan PEPE topluluğu, giderek zayıflamış halde. Piyasanın nihayet vakitlerinde neredeyse bütün altcoin’lerin hacmini sollayan PEPE’den şu Lahza için eser yok.

Flokı Inu’da (FLOKI) Haber Tesiri Bitti

Binance listelenme haberiyle heyecan yakalayan FLOKI, gün geçtikçe bu fiyatlamasını elinde tutamamıştı. Ekosistem olarak Daimi yakım gerçekleştiren Floki Inu, yakım pahalarını artırsa da yükseliş taraflı devinim için kâfi olmamıştı. Binance’te yakaladığı Doruk fiyatından yüzde 35,94 aşağıda olan FLOKI, memecoin trendini zedeleyen bir öteki coin oldu. Pek Fazla memecoin’e oranla daha Aka kitlelere sahip olan Floki Inu topluluğu, projeye olan dayanağını devam ettiriyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir