parabayi.com | Zengin Olma Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Altcoinler
  4. »
  5. Tayland Düzenleyicisi, Yasaklamalar ile Gündemde

Tayland Düzenleyicisi, Yasaklamalar ile Gündemde

admin admin -
20 0

Tayland SEC, kripto borç Eda ve stake yasağı konusunda halkın Geri bildirimini istiyor.

Tayland’ın taşınır değerler düzenleyicisi, kripto firmalarının kullanıcıların mevduatlarını dağıtmasına ve borç Eda hizmetleri sağlamasına müsaade verilmemesi gerektiğine inanıyor. Tayland taşınır Değerler ve Borsa Komisyonu (SEC), ülkede stake etme ve borç Eda hizmetlerinin potansiyel olarak yasaklanmasına ait yeni bir kamuya Aleni Celse düzenlemeyi planlıyor.

Kamuoyunun Görüşü Alınacak

Tayland SEC, 8 Mart’ta yaptığı duyuruda sanal varlık hizmet sağlayıcılarının her türlü kripto stake etme ve borç Eda süreçlerini sağlamasını ve bunlara iç olmasını yasaklayan bir taslak için kamuoyunun görüşlerini almak istediğini belirtti.

SEC’nin siyasetine nazaran, hizmetlerin sona ermesi durumunda yatırımcıların mümkün ziyanlarını önlemek için VASP’lerin kullanıcıların mevduatlarını dağıtmasına ve borç Eda hizmetleri sağlamasına müsaade verilmemelidir. SEC ayrıyeten, taslak düzenlemenin dijital varlık işletmelerinin kontrol kapsamını daha da netleştirmesinin beklendiğini, zira şu anda denetlenmediklerini belirtti.

Duyuruda, taşınır değerler düzenleyicisi SEC’nin Eylül ve Ekim 2022’de önerilen düzenlemenin prensibi hakkında halka Aleni bir duruşma gerçekleştirdiği belirtildi. Taslak yönetmelik, VASP’lerin borç verme, stake etme ve bu Cin varlıkların daha Çok dağıtımı için kullanıcı mevduatlarını kabul etme, kripto varlıklarına nema ödemeleri sunma ve bu Cin hizmetlerin rastgele birinin reklamını yapma üzere süreçlerden men edecektir.

Yapılan duyuruda, ilgili tarafların Geri bildirimlerini ve tekliflerini 7 Nisan 2023’e kadar SEC’nin web sitesi üzerinden yahut e-posta yoluyla göndermeleri talep edildi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir