SVB Analizi, 186 Bankayı Tehlikede Gösteriyor

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Mar 18, 2023 Yorum Yok

Ekonomistler tarafından yapılan bir Silicon Valley Bank (SVB) tahlili, 186 bankanın benzer risklere eğilimli olabileceğini ortaya çıkardı.

ABD’nin nema artışı siyaseti, ülkedeki bankacılık sisteminin varlıklarının piyasa pahasını 2 trilyon dolar düşürdü. Ortaya çıkan faktörlerin yanı sıra, kayıpların, sigortasız mevduatların ve daha Aka bir kredi portföyünün karışımı sonucunda SVB’nin çöküşü yaşandı. SVB’nin bu süreçlerini ve ortaya çıkan sonuçları tahlil eden ekonomistler, ABD’de aktiflik gösteren 186 bankanın da potansiyel batma riski taşıdığını argüman etti.

SVB Tahlili, Riskli 186 ABD Bankasını Ortaya Çıkardı

Ekonomistler, nihayet yaşanan Silicon Valley Bank (SVB) üzerinden bir tahlil yaptılar. Bu tahlil, sigortasız mevduat sahiplerinin yarısının fonlarını süratli bir formda çekmesi durumunda, sigortalı mevduat sahiplerinin bile değer düşüklüğü ile karşı karşıya kalabileceği 186 ABD bankası olduğunu ortaya çıkardı.

Analiz hakkında İzah yapan ekonomistler, “Hesaplamalarımız, Öbür bir hükümet müdahalesi yahut yine sermayelendirme olmadığında, bu bankaların mutlaka potansiyel bir iflas riski altında olduğunu gösteriyor.” dedi.

Ekonomistlere nazaran, SVB’nin yaşadığı çöküş, klâsik finans sisteminin kırılganlığını hatırlattı. Ekonomistlere nazaran bu kırılganlık, Nakit siyasetleri, devlet tahvilleri ve ipotekler üzere uzun vadeli varlıklar üzerinde Olumsuz bir tesir yaratabilir.

Analizi hazırlayan finans uzmanları, ABD’nin nema artışı siyasetinin SVB gibisi birçok öyküyü ortaya çıkarabileceğini sav ediyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir