FTX’in İflas Anında Büyük Miktarda Borcu Olduğu Ortaya Çıktı

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Coin Keşif, Fan Tokens, Genel, Metaverse ve NFT Mar 18, 2023 Yorum Yok

Son çıkan kimi raporlara nazaran, FTX’in kendisi ve iflas için başvurduğu firmalarda anne varlığın birkaç sert borcu vardı.

2022’nin skandal olaylarından olan FTX iflası kesimde Aka bir gerileme yaşatmıştı. Yatırımcılar FTX üzere Aka bir borsanın da batmasından sonra daldaki bütün kurumlara kuşkuyla yaklaşmaya başladı.

FTX Firmalarının İflastan önce 6,8 Milyar Dolar Borcu Vardı

Danışmanları tarafından sunulan bir sunuma nazaran, FTX şirketler kümesinin 4,8 milyar dolarlık varlığa karşılık yaklaşık 11,6 milyar dolarlık borcu vardı.

Cuma günü iflas mahkemesine sunulan bir sunuma nazaran, Sam Bankman Fried’in kripto imparatorluğunun geçen Kasım ayında iflas müracaatında bulunduğunda bilançosunda 6,8 milyar dolarlık bir Aleni vardı.

6,8 milyar dolarlık açığa, anne FTX kuruluşundaki 10,6 milyar dolarlık Aleni ve FTX‘in Amerika kolundaki 87 milyon dolarlık Aleni da dahil. Kardeş ticaret şirketi Alameda Research 2,6 milyar dolarlık net varlığa sahipken, FTX Ventures 1,3 milyar dolarlık net varlığa sahipti.

Toplamda, şirketler kümesinin 4,8 milyar dolarlık varlığa karşı çoğunluğu alıcı alacaklarında olmak üzere yaklaşık 11,6 milyar dolarlık borcu vardı.

Danışmanlar, tabirlerin denetlenmediğini ve değişikliğe tabi olduğunu kaydetti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir