SushiSwap, Uniswap v3 için Hazırlık Yapıyor

Altcoinler Nis 27, 2023 Yorum Yok

SushiSwap, Uniswap’ın v3 benimsemesini teşvik etmek için tokenomics’te değişiklikler önerecek.

Protokolün “Şef” mukavelelerinde yapılan değişiklikler, protokolü daha merkeziyetsiz ve inançlı hale getirmeyi hedefliyor. 

SushiSwap, Uniswap v3 için Tokenomics Değişiklik Teklifiyle Geldi

Merkeziyetsiz bir borsa (DEX) olan SushiSwap, Uniswap v3’ün benimsenmesini teşvik edecek yeni bir tokenomics modeli benimsemeye yakın.

Baş Aşçı Jared Gray verdiği bir demeçte, modelin muhtemelen Mayıs ayı sonlarında topluluk çapında bir oylamaya gideceğini söyledi. Değişiklikler onaylanırsa, bu ayın başlarında gerçekleşen multimilyon dolarlık bir hack’in akabinde faaliyetlerini destekleyen kodu düzgünleştirmek için protokolün “Şef” mukavelelerinin güçlendirilmesi yer alacak.

Baş aşçı Jared Grey açıklamalarında şu tabirleri kullandı:

“V3, tokenomikleri daha verimli hale getirmemize Yardımcı olacak. Uniswap v3’ün düzgünleştirilmiş kapital verimliliği, uygunlaştırılmış ve sürdürülebilir tokenomics özellikleriyle, desteklenen 30’dan Çok File genelinde büyümeyi ölçeklendireceğiz.”

Gray açıklamasında, değişikliklerin protokolün güvenliğini artıracağını söyledi. Borsa, bu ayın başlarında platformun cüzdanlarından 3,3 milyon dolarlık kayba yol açan hack’in akabinde güvenliği güçlendirmeye çalışıyor. Hack, SushiSwap‘in likidite kararlarını artırırken süreçleri daha verimli bir biçimde gerçekleştirmeyi amaçlayan bir akıllı kontrat bileşeni olan Route Processor 2’deki bir Emniyet açığından yararlanarak gerçekleştirildi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir