Strike, Tether’i Entegre Ediyor

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT May 22, 2023 Yorum Yok

Bitcoin ödeme uygulaması Strike, Tether‘i sistemine entegre ettiğini açıkladı.

Tether CTO’su Paolo Ardoino verdiği bir demeçte, bu devinim USDT’nin ödeme alımı entegrasyonu ile Strike üzerinde faal olacağını açıkladı.

Bitcoin Ödeme Firması Strike, Tether’in USDT’sini Sistemine Entegre Ediyor

Bitcoin’in Lightning Network’ü üzerine heyeti bir ödeme platformu olan Strike, dünyanın en Aka stablecoin’i olan Tether‘in USDT’sine dayanak ekledi.

Tether CTO’su Paolo Ardoino, verdiği demeçte şu açıklamalarda bulundu:

“Platformda USDT’yi desteklemek için hangi blok zincirlerinin kullanılacağı katılaşmamış olsa da, en Fazla kullanılan zincirlerin bir karışımı olacak.”

Duyuru, Strike’ın uygulamasını daha Evvel ABD, Arjantin ve El Salvador’da bulunan 65 yeni ülkede kullanıma sunmasından iki gün sonra geldi. Uygulama, kullanıcıların Lightning Network’ü kullanarak anında Bitcoin göndermesine ve almasına İmkan tanıyacak. Kullanıcılar ayrıyeten platform içinde ödeme gönderebilir ve Bitcoin satın alabilir.

Tether yaptığı açıklamada ise şu tabirlere yer verdi:

“Tether’in bir aracı olarak stabilcoin’i ile kullanıcılar, dijital varlıklarını süratli bir formda fiat Nakit ünitesine dönüştürme yeteneği kazanıyor ve daha Evvel benimsemeyi engelleyen likidite zorluklarının üstesinden geliyor. Bu kullanıcı dostu yaklaşım, Tether ve Strike’ın finansı demokratikleştirme ve kapsayıcılığı global ölçekte teşvik etme taahhüdüyle uyumludur.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir