MicroStrategy’den FASB Açıklaması

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT May 22, 2023 Yorum Yok

Bitcoin yanlısı şirketlerden olan MicroStrategy’den FASB’nin kripto muhasebe kuralları hakkında İzah geldi.

MicroStrategy yaptığı açıklamada, Finansal Muhasebe Hizmetleri Kurulu’nun firmaların bilançolarında tutulan kripto Nakit için gerçeğe Müsait değer muhasebesini kullanmalarına müsaade verecek bir öneriyi desteklediğini söyledi.

MicroStrategy, FASB’nin Kripto Muhasebe Kurallarını Desteklediğini Açıkladı

Bitcoin alımları ile tanınan halka Aleni yazılım şirketi MicroStrategy, yaptığı açıklamada, Finansal Muhasebe Hizmetleri Kurulu’nun firmaların bilançolarında tutulan kripto için adil değer muhasebesini kullanmalarına müsaade verecek bir öneriyi desteklediğini söyledi.

Şirket bir mektupta ” FASB’nin üstlendiği titiz süreci takdir ediyoruz ” dedi. ek olarak var piyasa fiyatlarına nazaran 4 milyar doların biraz altında kıymete sahip 140.000 BTC ile Bitcoin’in en Aka halka Aleni şirketi olduğunu belirtti.

Mektupta ek olarak şu sözler yer aldı:

“FASB tarafından önerildiği üzere, kripto varlık varlıklarını adil bir değer modeli altında raporlamak, yatırımcılara mali durumumuz ve Bitcoin varlıklarımızın ekonomik pahası hakkında daha ilgili bir görüş sunmamızı sağlayacak ve bu da yatırımcıların yeteneğini kolaylaştıracaktır.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir