Solana Kurucusu, Blockchain Güncellemesini Duyurdu

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Coin Keşif, Fan Tokens, Genel, Metaverse ve NFT Kas 21, 2022 Yorum Yok

Solana Labs’ın Kurucu Ortağı Anatoly Yakovenko, birtakım aksiliklere Karşın doğrulayıcıları node’ları güncellemeye çağırıyor.

Haftanın başlarında proje takımı, birçok kullanıcı FTX çöküşünün tesirinden tasa duyarken operasyonların şeffaflığını kanıtlamak için Solana ağının durumunun anlık bir imgesini yayınladı. Sunulan bilgilere nazaran, saniye başına ortalama süreç sayısı şu anda 2 bin. Ortalama blok mühleti de düzgünleşti ve şu anda 0,5 milisaniye civarında. Olumsuz tarafı ise, kullanılan günlük program sayısındaki düşüşe de yansıyan File faaliyetlerinde bir azalma yaşanmış olması. Solana, Tekrar de ayakta durmak için güncellemelerini geliştiriyor.

Solana Kurucusundan Güncelleme Çağrısı

Solana Labs’ın kurucu ortağı Anatoly Yakovenko, bütün doğrulayıcıları node’un en nihayet sürümü olan 1.13.5’e güncelleme yapmaya çağırdı.

Yakovenko‘ya nazaran güncelleme, UDP tabanlı protokollerin çok yüklenmesinden kaynaklanan bütün Solana File kesintilerini düzeltecek. Daha Evvel bu sorun, hala test evresinde olan Solana ağının uzun periyodik kapanmasına neden olmuştu. Solscan’a nazaran, Solana ağındaki en Aka doğrulayıcıların birden fazla hala güncellenmedi. bütün doğrulayıcıların sırf yüzde 44,53’ü en nihayet sürüme güncellendi.

Node’ların Aka data sunucuları tarafından engellenmesi, merkezi depolanması, uzun kesintiler ve kurucu ortağın şahsî olarak doğrulayıcılardan güncelleme yapmalarını istemesi, kripto topluluğunun aklında kimi soru işaretleri oluşturuyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir