FTX’ten Çalınan Fonlar Hareket Halinde

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Coin Keşif, Fan Tokens, Genel, Metaverse ve NFT Kas 21, 2022 Yorum Yok

Blockchain dedektifi Chainalysis‘e nazaran, FTX‘ten çalınan fonlar devinim halinde.

Chainalysis, hacker’ların çaldıkları fonları nakde çevirmeye karar vermesi halinde bütün kripto Nakit borsalarının alarmda olması gerektiğini belirtti.

Chainalysis, FTX’ten Çalınan Fonları Takip Ediyor

Chainalysis, FTX’ten çalınan fonların ne durumda olduğu hakkında araştırmalarına devam ediyor. Firma, şu anda fonların devinim halinde olduğunu belirtiyor. Ayrıyeten firma, Bahamalar taşınır Değerler Komisyonu’na gönderildiği sav edilen çalıntı fonlar hakkındaki raporları yalanladı. 18 Kasım’da Hindistan Merkez Bankası, FTX’in varlıklarının saklanması ismine fonların bir soğuk cüzdana transfer buyruğunu kabul etmişti.

Firma, çalınan kripto Nakit ünitesi fonlarının ETH’den BTC’ye köprülendiğini söylüyor. Bu kripto paraların, hacker’lar tarafından yasadışı yollarla elde edilen fonları nakde çevirmeye çalışmadan Evvel kripto Nakit karıştırıcılardan geçirilmesinin beklenen olduğunu da ekledi. Chainalysis, bölüm ortaklarıyla bahis hakkında bağlantı halinde olduğunu da belirtti.

Geçen hafta FTX, iflas müracaatında bulunduktan kısa bir mühlet sonra bir hack olayını doğruladı ve bu, kripto Nakit borsasının süratli çöküşünde bir Öbür dramatik duruma da işaret etti.

Hack olayının yaşanmasının akabinde kimi kullanıcılar bu olayın ardında FTX’ten birileri olabileceği hakkında spekülasyonlar yapmaya başlamıştı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir