Cardano, Dust Token’ını Tanıttı

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Kas 21, 2022 Yorum Yok

Cardano, yeni sidechain ve beraberinde gelen Dust token’ının duyurusunu yaptı.

Cardano blockchain’in gerisindeki firma olan Input Output Küresel Inc. (IOG), yeni bir data muhafaza, saklılık merkezli blockchain ve beraberinde bir token’ı piyasaya sürüyor. Şirketin CEO’su Charles Hoskinson, Cuma günü İskoçya’daki Edinburgh Üniversitesi’nde düzenlenen bir aktiflikte duyurdu.

Cardano, Saklılık Merkezli Blockchain ve Yeni Token’ı Dust’ı Duyurdu

Midnight olarak isimlendirilen blockchain, Cardano’nun sidechain’lerinden biri ve tarafların birbirlerine rastgele bir tanımlayıcı bilgi ifşa etmeden süreçleri tamamlamasına İmkan tanıyan zero-knowledge akıllı kontratlar sunacak. Beraberinde piyasa çıkacak token ise “Dust” olarak isimlendirilecek.

Hoskinson, blockchain ağının kullanıcıların mahremiyetini dengelerken, müsaade verildiği takdirde yetkililerin sisteme erişimine müsaade vereceğini söyledi.

Mevcut kapalılık merkezli blockchain ağları Zcash ve Monero‘ya atıfta bulunan Hoskinson, Midnight’ın daha geniş bir geliştirici yelpazesinin File üzerinde inşa etmesine müsaade vermek için daha yaygın olarak kabul gören bir programlama lisanında inşa edileceğini söyledi.

Midnight hala geliştirilme kademesinde ve IOG 2023’e kadar üzerinde çalıştıkça güncellemeler sunmaya devam edeceğini söyledi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir